DOLAR 31,0708 0.17%
EURO 33,6790 -0.05%
ALTIN 2.032,040,76
BITCOIN 1573298-1,23%
Şanlıurfa
13°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

REGAİB KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN

REGAİB KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN

ABONE OL
3 Şubat 2022 09:59
Urfa Haberleri REGAİB KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Regaib Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Tüm hemşerilerimin ve İslam dünyasının Regaib Kandili’ni Yüce Allah mübarek kılsın. Rakibimiz iyiler, rekabetimiz iyilik olsun. Regaib Kandilimiz mübarek olsun” ifadelerini kullandı.

Başkan Mehmet Canpolat, “Kandil geceleri, masumiyetin, niyetin ve insanın dünyada rağbet ettiği hayatın neresinde olduğunu hatırlatan mübarek gecelerdir” sözleriyle başladığı mesajında şunları kaydetti:
“İnsanın manayı en kâmil yerde ve zamanda yakalamaya çalıştığı kandil gecelerinden ilki olan Regaib kandili de rağbetimizi ve niyetimizi ortaya çıkaran mübarek günlerimizdendir. İnsanın kalbindekinin hayatına aksettiği, rağbetimizin iyiliğin inşası olması gerektiğinin şuurunu hakkıyla yaşadığımız bu günlerin İslam âlemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını dilerim. Regaib kandili, rekabetimizin, iyilikte bulunma, koruma, gözetme, paylaşma ve yardımlaşma olması gerektiğini bizlere hatırlatır. Rağbetimiz neye ise karşılığını Allah’ın katında bulacağımız bu dünya hayatında Regaib kandili, Müslümanca yaşamanın bu hayat serüveni içindeki önemli duraklarındandır. Bu vesileyle, Yüce Allah’tan, bizleri bu mana iklimini hakkıyla yaşayan, rağbeti cömertlik, yardımseverlik ve iyilikten yana olanlardan eylemesini dilerim. Tüm hemşerilerimin ve İslam dünyasının Regaib Kandili’ni Yüce Allah mübarek kılsın. Rakibimiz iyiler, rekabetimiz iyilik olsun. Regaib Kandilimiz mübarek olsun.”

En az 10 karakter gerekli