DOLAR 32,5492 0%
EURO 34,9515 0.25%
ALTIN 2.425,730,12
BITCOIN 2062849-4,14%
Şanlıurfa
29°

KAPALI

16:55

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Rusya, LGBT hareketini terör örgütleri listesine dahil etti

Rusya, LGBT hareketini terör örgütleri listesine dahil etti

ABONE OL
24 Mart 2024 15:30
Urfa Haberleri Rusya, LGBT hareketini terör örgütleri listesine dahil etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Rusya Devlet Malî İzleme Servisi (Rosfinmonitoring), “uluslararası LGBT hareketi” ile alt birimlerini terör ve aşırılık yanlısı örgütler listesine dahil etme kararı aldı.

Rusya’da bu isimde bir örgüt olmamasına rağmen, “uluslararası LGBT hareketi” Kasım 2023’te Rusya Yüksek Mahkemesi tarafından zaten yasaklanmıştı.

Rosfinmonitoring’in veri tabanında yer alan bilgide, uluslararası LGBT hareketi ile alt birimlerinin terör ve aşırılık yanlısı örgütler listesine dahil edildiği görüldü.

Rusya Adalet Bakanlığı da, mart ayı başında, LGBT ile alt birimlerini yasaklı ve tasfiye edilen örgütler listesine dahil etmişti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, son dönemde ailenin önemine işaret ederek, Batı’nın “temel değerleri yok etme girişimlerini” eleştiriyor.

Putin’in onayladığı yeni yasalar filmler, kitaplar, reklam filmleri, medya yayınları, görsel-işitsel servisler, bilgisayar oyunları ve pazarlama siteleri üzerinden geleneksel olmayan cinsel ilişkilerin, pedofilinin ve cinsiyet değiştirmenin teşvik edilmesini veya gösterilmesini yasaklamıştı.

Kaynak: Ajans Bizim

En az 10 karakter gerekli