DOLAR 32,5165 0.02%
EURO 34,6328 -0.21%
ALTIN 2.441,38-2,32
BITCOIN 21518202,73%
Şanlıurfa
21°

AÇIK

19:56

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Saglık Bilimleri Fakültesi

ABONE OL
25 Eylül 2018 20:40
Urfa Haberleri Saglık Bilimleri Fakültesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Harran Üniversitesi 2018-2019 Eğitim Öğretim yılına,Sağlık Bilimleri Fakültesi açılış töreni ile başladı.

Osmanbey Yerleşkesi Prof. Dr. Hüseyin Apan Konferans salonunda düzenlenen açılış programına, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Sarıışık, Prof. Dr. Bürhan Akpunar, Fakülte Dekanları, Üniversite Genel Sekreteri, Öğretim Elemanları ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan program, Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü öğretim üyesi Dr. Öğretim Görevlisi Zeki Fırat Demirci yönetimindeki Türk Müziği dinletisiyle devam etti.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın: “Sağlık Bilimleri Fakültemiz, bölgemizde nitelikli eğitim veren lider bir fakülte olma misyonuna sahiptir. Bu misyon çerçevesinde öğrencilerimizi, birey, aile ve toplumun gereksinimlerini belirleyebilen, sağlığın geliştirilmesi, korunması, tedavisi ve rehabilitasyonu çalışmalarında, sorumluluk bilincine sahip, araştıran ve değişim yaratabilen,mesleki bilgi ve becerilerini yasal ve etik ilkeler çerçevesinde uygulayabilen profesyoneller olarak yetiştirmeyi hedeflemekteyiz. “ dedi

Açılış konuşmalarının ardından derece ile fakülteye yerleşen birinci, ikinci ve üçüncü öğrencilere plaketleri verildi.

Plaketlerin ardından yılın ilk dersi, Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Besti Üstün tarafından gerçekleştirildi.

En az 10 karakter gerekli