DOLAR 32,5581 0%
EURO 34,9727 0.31%
ALTIN 2.421,00-0,08
BITCOIN 2097297-3,14%
Şanlıurfa
29°

PARÇALI BULUTLU

04:27

İMSAK'A KALAN SÜRE

Sağlıkta Şiddete Son!

ABONE OL
18 Temmuz 2018 10:14
Urfa Haberleri Sağlıkta Şiddete Son!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saglık Sen’den Yapılan Tarafından Hasta yakınları tarafından Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk Acil de Görevli Dr.Bahattin Ahmet YALÇIN’a yapılan saldırı kınandı

Sağlık Sen Şanlıurfa Şubesinden Yapılan Yazılı Açıklamada, Her kim tarafından ve her ne nedenle yapılırsa yapılsın, sağlık çalışanlarını hedef alan sözlü ve fiili saldırıların aslında sadece sağlık çalışanlarına değil,  toplumun sağlığına yapılmış bilinçsizce, kabul edilemez ve suç olarak kabul edilmekte ve tarafımızca esefle kınanmaktadır.

Kendisini veya yakınını iyileştirmek için var gücüyle çalışan sağlık çalışanlarına sözlü ve fiili şiddet uygulamak, akli muhakeme ve vicdani muhasebe içinde olanların asla yapmayacağı ve yapamayacağı, hastalıklı ve kabul edilemez bir haldir.

Sağlık çalışanlarımızın, son günlerde, gerek tedavi olmak için hastaneye gelen hasta, gerekse de hasta yakınları tarafından maruz kaldıkları sözlü ve fiili şiddetin boyutlarının artarak devam etmesi ürkütücüdür.

Hasta yakınları tarafından Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk Acil de Görevli Dr.Bahattin Ahmet YALÇIN’a yapılan saldırı kabul edilemezdir. Bu menfur olayı esefle ve nefretle kınıyoruz. Saldırının fail ya da failleri hakkında Adli mercilerin ivedi olarak harekete geçirilmesi ve hukuki gereğinin yapılması elzemdir.

Bu tür şiddet ve yıldırma politikalarının ahlak ve değerlerimizle örtüşmediğini, her alanda şiddetin karşısında olduğumuzu belirtiyor, bu tür çirkin olayların benzerlerinin yaşanmaması ve suçluların bir an önce en ağır cezai işleme tabi tutulmasını istiyoruz.

Sağlık hizmetlerinde şiddete son vermek için tüm sağlık çalışanlarını uyanık olmaya, toplumu ve kamuoyunu duyarlı davranmaya, yetkilileri görevlerini ertelemeden yapmaya davet ediyoruz.” denildi

En az 10 karakter gerekli