DOLAR 30,9283 0.05%
EURO 33,4777 0.06%
ALTIN 2.019,610,39
BITCOIN 16028390,04%
Şanlıurfa

HAFİF YAĞMUR

13:23

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Şanlıurfa Heyeti Kuveyt’ten Döndü

ABONE OL
15 Kasım 2018 14:07
Urfa Haberleri Şanlıurfa Heyeti Kuveyt’ten Döndü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin başkanlığında Kuveyt’e giden Şanlıurfa heyeti, üç gün süren temaslarının ardından yurda döndü.

Kuveytli yatırımcılara Şanlıurfa’nın ekonomik potansiyellerini ve yatırım imkanlarını anlatmak, Suriyeli muhacirlere yönelik yardım konularını istişare etmek üzere çok sayıda ziyaret ve toplantı gerçekleştiren heyet, temaslar kapsamında Kuveyt Büyükelçimiz Ayşe Hilal Sayan Koytak’ı da ziyaret etti.

Şanlıurfa’da yaşayan Suriyeli muhacirlere destek olmak amacıyla kente gelen ve Vali Abdullah Erin’in yönlendirmesiyle okul yapımı işlerine yönelen Kuveytli hayırseverlerin iki ülke arasında oluşturduğu kardeşlik bağı büyümeye devam ediyor.

Suriyeli muhacirlere yardım ve destek organizasyonuyla gelişen dostluğu pekiştirmek, iki ülke arasında başta Suriyeli çocukların eğitimine yönelik yatırımlar olmak üzere bu birlikteliği başka alanlara da taşımak amacıyla Kuveyt’e bir ziyaret gerçekleştiren Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin başkanlığındaki heyet, Şanlıurfa’ya döndü.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin başkanlığında, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Vali Yardımcısı Ufuk Akıl, İl Sağlık Müdürü Himmet Turgut, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan ile ekonomik sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşan heyet, Kuveyt’teki temasları kapsamında ziyaret ettikleri yerlerde, Şanlıurfa’ya yeni yatırımlar kazandırmak, ticaret hacmini artırmak ve istihdam oluşturmak amacıyla projeler sunup, şehrin potansiyellerini anlattılar.

Kuveyt Uluslararası İslami Yardım Kuruluşu (IICO) organizasyonuyla Kuveyt’teki hayır dernekleri yöneticileri ile geniş katılımlı bir toplantı yapan heyet, Türkiye Cumhuriyeti’nin Suriyeli muhacirler yararına yaptığı çalışmaları anlatarak, Avrupa devletlerinin ve İslam ülkelerinin bu büyük insani dramdaki pozisyonuna dikkat çektiler.

Üç gün devam eden Kuveyt temaslarında, Kuveyt El Ahmedi Valiliği’ni de ziyaret eden Vali Erin ve beraberindeki heyet, çok sayıda sivil toplum kuruluşu ile ülkenin önde gelen Ghanem, Al-Mutawa, Al-Shaya ve Halid gibi yatırımcı ailelerine de konuk olarak, Şanlıurfa’ya yatırım yapmaları için davet etti.

En az 10 karakter gerekli