DOLAR 32,6048 0.26%
EURO 34,8087 0.38%
ALTIN 2.407,29-1,03
BITCOIN 21563050,20%
Şanlıurfa
22°

AÇIK

16:54

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Şanlıurfa ilçelerinde yarışacak adayların kesinleşen listesi

Şanlıurfa ilçelerinde yarışacak adayların kesinleşen listesi

ABONE OL
6 Mart 2024 16:12
Urfa Haberleri Şanlıurfa ilçelerinde yarışacak adayların kesinleşen listesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
YSK tarafından 31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ne ilişkin Şanlıurfa’da kesinleşen aday listeleri internet sitesinde yayımlandı. Şanlıurfa’nın 13 ilçesinde toplam 163 aday seçimlerde yarışacak. En fazla aday 19 isimle Karaköprü’de. İlçelerdeki seçimlerde 5 bağımsız aday yarışacak.

Yüksek
Seçim Kurulu’nun (YSK) internet sitesinde Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ne
ilişkin Şanlıurfa’nın verileri yayımlandı.

Şanlıurfa’da
31 Mart’taki yerel seçimlerde ilçelerde toplam 163 aday yarışacak.

YSK
verilerine göre Şanlıurfa’da 1 milyon 251 bin 37 seçmen bulunuyor.

Akçakale’de
59 bin 831, Birecik’te 57 bin 669, Bozova’da 35 bin 752, Ceylanpınar’da 52 bin
197, Eyyübiye’de 208 bin 684, Halfeti’de 31 bin 483, Haliliye’de 226 bin 574,
Harran’da 45 bin 168,
  Hilvan’da 27 bin
686, Karaköprü’de 170 bin 297, Siverek’te 156 bin 463, Suruç’ta 62 bin 214,
Viranşehir’de 117 bin 19 seçmen bulunuyor.

Seçimde en
fazla aday 19 isimle Karaköprü’de bulunuyor. En az aday ise Halfeti ve
Viranşehir’de bulunuyor. Bu iki ilçede 9 isim belediye başkanlığı koltuğu için
yarışacak.

İlçelerdeki
seçimlerde 5 isim de bağımsız olarak yarışacak.

İşte ilçe
ilçe partiler ve adayları:

AKÇAKALE     

Adalet ve
Kalkınma Partisi:
  Abdülhakim Ayhan

İYİ Parti:
İbrahim Çılgı

Büyük
Birlik Partisi: Ali Toktimur

Yeniden
Refah Partisi: Mehmet Yalçınkaya

Bağımsız
Türkiye Partisi: Ahmet Haydar Tutuş

Cumhuriyet
Halk Partisi: İsa Güçlü

Hür Dava
Partisi: Halil Aydın

Demokrat
Parti: Abdulkadir Güngör

Demokrasi
ve Atılım Partisi: İbrahim Ural

Saadet
Partisi:
            Abdullah Direk

 

BİRECİK          

Adalet ve
Kalkınma Partisi: Mahmut Mirkelam

İYİ Parti:
Hüseyin Sirhan Gökdoğan

Büyük
Birlik Partisi: Mehmet Tarakçı

Yeniden
Refah Partisi: Salih Sezen

Halkların
Eşitlik ve Demokrasi Partisi: Mehmet Begit

Bağımsız
Türkiye Partisi: Osman Gerger

Cumhuriyet
Halk Partisi: Süleyman Gök

Hür Dava
Partisi: Murat Çimender

Adalet
Birlik Partisi: Talat Demir

Millet
Partisi: Mehmet Dağ

Demokrasi
ve Atılım Partisi: Avni Açar

Saadet
Partisi: Vahdettin Korkmaz

Bağımsız:
Kemal Güneş

Bağımsız:  Muzaffer Kırğıl

 

BOZOVA        

Adalet ve
Kalkınma Partisi: Suphi Aksoy

İYİ Parti:
Şıhmüslüm Bayar

Büyük
Birlik Partisi: Abdurrahman Elçi

Yeniden
Refah Partisi: İbrahim Halil Akcan

Halkların
Eşitlik ve Demokrasi Partisi:
  Aygül
Kapıkayalı

Türkiye
Komünist Partisi: Mahmut Kaymaz

Bağımsız
Türkiye Partisi: Ümit Opak

Cumhuriyet
Halk Partisi:
  Ahmet Polat

Hür Dava
Partisi: Abuzer Özaydın

Saadet
Partisi: İsmail Ercan

 

CEYLANPINAR           

Adalet ve
Kalkınma Partisi: Seyyithan Atilla

İYİ Parti:
Hamza Kaya

Büyük
Birlik Partisi: Kerim Yaşlı

Yeniden
Refah Partisi: Ali Doğan

Halkların
Eşitlik ve Demokrasi Partisi: Uğur Kahraman

Türkiye
Komünist Partisi: Seydı Binay

Zafer
Partisi: Mahmut Çelik

Bağımsız
Türkiye Partisi: Abıt Görür

Cumhuriyet
Halk Partisi: Ahmet Çağra

Hür Dava
Partisi: Adnan Sağlam

Saadet
Partisi: Bahaddin Akgül

 

EYYÜBİYE       

Adalet ve
Kalkınma Partisi: Mehmet Kuş

İyi Parti:
Mehmet Hamcan

Büyük
Birlik Partisi: Ahmet Tarhan

Anavatan
Partisi: Abdurrahman Şakiroğlu

Yeniden
Refah Partisi:
           Mehmet Ekinci

Halkların
Eşitlik ve Demokrasi Partisi: Halil Akbaş

Halkın
Kurtuluş Partisi:
          Ali Özçelik

Bağımsız
Türkiye Partisi: Muhammed Akkuş

Cumhuriyet
Halk Partisi: Halil Karakeçili

Hür Dava
Partisi: Ahmet İdem

Hak ve
Özgürlükler Partisi: İsmail Çevik

Demokrat
Parti: Mahmut Başaran

Millet
Partisi: Cuma Altay

Milli Yol
Partisi:
          Ömer Aldağ

Türkiye
İşçi Partisi: Fadıl Güçlü

Demokrasi
ve Atılım Partisi: İhsan Ceylan

Saadet
Partisi:
            Mahmut Demir

 

HALFETİ         

Adalet ve
Kalkınma Partisi: Şeref Albayrak

İYİ Parti:
Hasan Durmaz

Büyük
Birlik Partisi: Oğuz Han Çetintaş

Yeniden
Refah Partisi:
           Nihat Arslan

Halkların
Eşitlik ve Demokrasi Partisi: Mehmet Karayılan

Bağımsız
Türkiye Partisi: Salih Kayıkçı

Cumhuriyet
Halk Partisi: Adnan Bengü

Hür Dava
Partisi: Sait Esen

Demokrasi
ve Atılım Partisi: Suat Kart

 

HALİLİYE        

Adalet ve
Kalkınma Partisi: Mehmet Canpolat

İYİ Parti:
Ali Eroğlu

Büyük
Birlik Partisi: Kadir Özsoy

Anavatan
Partisi: Mehmet Güneş

Demokratik
Sol Parti: İbrahim Halil Yavuz

Yeniden
Refah Partisi: Vedat Doğar

Halkların
Eşitlik ve Demokrasi Partisi: Suphi Yilancı

Zafer
Partisi: Mehmet Kaya

Halkın
Kurtuluş Partisi:
         Sercan Şener

Bağımsız
Türkiye Partisi: Aygül Gören

Gelecek
Partisi:
           Mehmet Emin Kancur

Cumhuriyet
Halk Partisi: Murat Kızılkaya

Emek
Partisi: Funda Bakış

Hür Dava
Partisi: Yakup Esmer

Demokrat
Parti: Reyhan Akçura

Millet
Partisi: Mehmet Örgen

Demokrasi
ve Atılım Partisi: Hidayet Hülagü

Saadet
Partisi: Osman Yıldırım

 

HARRAN        

İYİ Parti:
Süleyman Güneş

Büyük
Birlik Partisi: Mehmet Özyavuz

Yeniden
Refah Partisi:
           Hamit Özyavuz

Bağımsız
Türkiye Partisi: Büşra Kayıkçı

Cumhuriyet
Halk Partisi: Mehmet İngin

Hür Dava
Partisi: Mustafa Kemal Binici

Demokrat
Parti: Mahmut Sancar

Milliyetçi
Hareket Partisi: Mahmut Özyavuz

Demokrasi
ve Atılım Partisi: Ahmet Salık

Saadet
Partisi: İbrahim Uğur Akdoğan

 

HİLVAN

Adalet ve
Kalkınma Partisi: Aslan Ali Bayık

İYİ Parti:
Aysel Pertav

Büyük
Birlik Partisi: Mahmut Kılık

Yeniden
Refah Partisi: Hanif Düzme

Halkların
Eşitlik ve Demokrasi Partisi: Serhan Paydaş

Bağımsız
Türkiye Partisi: Nurullah Kıran

Cumhuriyet
Halk Partisi:
  Mehmet Celal Avcı

Hür Dava
Partisi: İmam Bazik

Demokrat
Parti: Bünyamin Ökten

Saadet
Partisi: Musa Sakınış

Bağımsız:
Aziz Salgın

 

KARAKÖPRÜ

Adalet ve
Kalkınma Partisi: Metin Baydilli

İYİ Parti:
Murat Deniz Salıncak

Büyük
Birlik Partisi: Ali Tutluoğlu

Anavatan
Partisi: Abdulkadir Baş

Yeniden
Refah Partisi: Nihat Çiftçi

Halkların
Eşitlik ve Demokrasi Partisi: Rıdvan Yavuz

Zafer
Partisi: Remzi Aslan

Halkın
Kurtuluş Partisi: Hacı Uyar

Bağımsız
Türkiye Partisi: Ayşe Aslantürk

Gelecek
Partisi:
           Müslüm Onur Kaz

Cumhuriyet
Halk Partisi: Selami Şahin

Hür Dava
Partisi: İbrahim Bayram

Hak ve
Özgürlükler Partisi: Kazım Burçak

Millet
Partisi:
  Müslüm Kaçan

Milli Yol
Partisi:
          Mehmet Cihat Bucak

Demokrasi
ve Atılım Partisi:
  Hakan Gül

Saadet
Partisi: Kasım Karadaş

Bağımsız:
Ahmet Süzen

Bağımsız:
Mehmet Şeker

 

SİVEREK         

Adalet ve
Kalkınma Partisi: Ali Murat Bucak

İYİ Parti:
Mehmet Salih Çakmak

Büyük
Birlik Partisi: Nazmiye Çavcı

Yeniden
Refah Partisi: Hasan İzol

Halkların
Eşitlik ve Demokrasi Partisi: Ali Dusak

Halkın
Kurtuluş Partisi: Anıl Berk Toprak

Bağımsız
Türkiye Partisi: Ahmet İşkuran

Hür Dava
Partisi: Abdurrahim Sımak

Demokrasi
ve Atılım Partisi: Ferat Göz

Saadet
Partisi: Abdullah Tüysüz

 

SURUÇ

Adalet ve
Kalkınma Partisi: Mustafa Yüksel

İYİ Parti:
Mahmut Tekin

Büyük
Birlik Partisi: Ömer Yıldırım

Anavatan
Partisi: Müslüm Öz

Yeniden
Refah Partisi: Maksut Ergene

Halkların
Eşitlik ve Demokrasi Partisi:
  Ayten Kaya

Bağımsız
Türkiye Partisi: Ahmet Akbaş

Gelecek
Partisi:
           Fehmi Laçin

Cumhuriyet
Halk Partisi: Burhan Kılıç

Hür Dava
Partisi: Ömer Durmaz

Hak ve
Özgürlükler Partisi: Müslüm Barış

Adalet
Birlik Partisi:
  Mehmet Damar

Millet
Partisi: İbrahim Halil Özçelik

Demokrasi
ve Atılım Partisi: Nahsan Alay

Saadet
Partisi: Mahmut Koç

 

VİRANŞEHİR

Adalet ve
Kalkınma Partisi: Salih Ekinci

İYİ Parti:
BuboBüyükturan

Büyük
Birlik Partisi: Halil Çakmaz

Yeniden
Refah Partisi:
  Hadi Diken

Halkların
Eşitlik ve Demokrasi Partisi: Serhat Dicle İnan

Bağımsız
Türkiye Partisi: Arif Yağmur

Cumhuriyet
Halk Partisi: Mehmet Nur Yaman

Hür Dava
Partisi: Kamil Taze

Saadet
Partisi: Yasin Kurt.

 


En az 10 karakter gerekli