DOLAR 31,0940 0.34%
EURO 33,7255 0.24%
ALTIN 2.027,390,53
BITCOIN 1583115-0,27%
Şanlıurfa
12°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

ŞANLIURFA VALİLİĞİ SINIRLARI ÇİZDİ

ABONE OL
5 Şubat 2021 13:11
Urfa Haberleri ŞANLIURFA VALİLİĞİ SINIRLARI ÇİZDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa Valiliği kentte toplantı ve gösteri yürüyüşleri ve bu eylemlerin yapılacağı yerler ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Şanlıurfa Valiliği, 2021 yılında Şanlıurfa’da yapılacak toplantı ve gösteri yürüyüşleri ile ilgili olarak esas ve alternatif toplanma alanı, yürüyüş güzergahı, miting alanı, dağılma alanı, afiş ve pankartların asılacağı yerleri belirledi.

Buna göre; Novada AVM yanı Şanlıurfa’da esas mitin alanı olarak belirlenirken Şanlıurfa Arkeoloji ve Mozaik Müzesi önü ile 11 Nisan Stadyum önü alternatif miting alanı olarak belirlendi.

Açıklamada ayrıca pankart ve afişlerin asılacağı yerler hakkında Düzenleme Kurulunun talepleri doğrultusunda, Valilik tarafından olur verilen ve Belediyece sakıncası bulunmayan yerler olacağına vurgu yapıldı.
Şanlıurfa Valiliği tarafından yapılan basın açıklamasında yürüyüş güzergahları ise şu şekilde sıralandı:

1- Ali Şelli Parkı önünden Atatürk Bulvarı güzergâhı takip edilerek Rabia Meydanı
2- Rabia Meydanı/Topçu Meydanı toplanma alanından Şehit Nusret Caddesi güzergâhı takip edilerek Su Meydanı
3- Rabia Meydanı/Topçu Meydanı toplanma alanından sırasıyla Atatürk Bulvarı Sarayönü Caddesi-Divanyolu Caddesi güzergâhlarından Ulu Cami
4- Ulu Cami önünden Divanyolu Caddesi-Haşimiye Meydanı ve Balıklıgöl Platosu güzergâhı üzerinden Hamarat Eller Çarsısı
5- Mesire Alanından orman Yolu Caddesi takip edilerek Karaköprü Spor Tesisleri

Hükümeti Konağı ve Müştemilatı, Şanlıurfa Adliyesi ve Müştemilatı, Şanlıurfa Eyyübiye Ceza İnfaz Kurumu ve Şanlıurfa 1 Nolu T Tipi, 2 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ve Şanlıurfa Açık Cezaevi önü ve çevresi, 20.Zırhlı Tugay Komutanlığına ait hizmet binaları önü ve çevresi, Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığına ait hizmet binaları önü ve çevresi, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü, ek hizmet binaları ve Müştemilatları, İbadethane avlu ve çevreleri, Hacı Ali Şelli Parkı ve Eğitim ve Öğretim Kurumları ve Müştemilatı önü ve çevrelerinde ise basın açıklaması yapılamayacak.

Valilik, belirlenen yerler ve gündüz saatleri dışında basın açıklaması ile toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleyenler, basın açıklaması adı altında bir yerde toplanarak basın açıklaması yapılacak yere gitme ve basın açıklaması ile yürüyüş esnasında pankart, döviz açarak, slogan atanlar hakkında eylemleri başka suç teşkil etmediği taktirde adli ve idari işlem uygulanacağının da altını çizdi.

En az 10 karakter gerekli