DOLAR 31,1369 0.1%
EURO 33,8057 -0.02%
ALTIN 2.035,180,17
BITCOIN 17516479,42%
Şanlıurfa

AÇIK

13:22

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

ŞANLIURFA’DA ‘’AİLE’’ KONULU PANEL DÜZENLENDİ

ŞANLIURFA’DA ‘’AİLE’’ KONULU PANEL DÜZENLENDİ

ABONE OL
23 Kasım 2023 19:21
Urfa Haberleri ŞANLIURFA’DA ‘’AİLE’’ KONULU PANEL DÜZENLENDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa İl Müftülüğü tarafından ‘’Ailenin Korunması ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesinde Toplumsal Farkındalığın Sağlanması’’ konulu panel düzenlendi. Panelistler tarafından aile ve şiddetin önlenmesi gibi başlıklar detaylı bir şekilde ele alındı.

Milli Eğitim Konferans salonunda düzenlenen panele Şanlıurfa İl Müftüsü Ramazan Tolan, Müftü Yardımcıları Zeynep Kaya Demirtaş, İbrahim Halil Aslan, Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Vaizleri Harun Karahan, Ekrem Özcan, Haliliye İlçe Müftüsü Abdullah Yıldırım, Karaköprü İlçe Müftüsü Sacit Emiri, Eyyübiye İlçe Müftüsü Osman Toprak ile vatandaşlar katıldı.

Moderatörlüğünü İl Müftüsü Ramazan Tolan’ın yaptığı panelde, Diyanet İşleri Başkanlığı Başkan Vaizleri Harun Karahan ile Ekrem Özcan, İl Müftü Yardımcısı Zeynep Kaya Demirtaş, konuşmacı olarak katıldı.

Panelde, ‘’Şiddetin Önlenmesinde Dini Referanslar’’, ‘’Kur’an’da Örnek Aileler, ‘’Şiddetin Çeşitleri’’ ‘’Şiddetin Bahanesi Olmaz’’ gibi konu başlıkları ele alındı. Panel, gün boyunca farklı konu başlıklarının ele alınmasıyla devam etti.

Panelde konuşan İl Müftüsü Ramazan Tolan, ‘’Bizim aile ocağımız, hem dinimizin temeli hem de devlet ve millet olarak yapımızın temel taşıdır. Buna çok önem vermemiz lazım. Biz camilerde çok ayet ve hadisler, işte çok vaazlar ve sohbetler ediyoruz ama gerekli kadar önem vermiyoruz. Biz aile dediğimiz zaman, biz şunu kastediyoruz. Kadın, erkek, çocuklar, yaşlılar ve bir de torunlar da buna dahildir. Bizim aile anlayışımız böyledir. Aile, bizim için doğduğumuz ilk sığınağımız ve aynı zaman da son sığınağımızdır. Aile, özellikle Müslüman toplumlar için ve özellikle ülkemiz için çok önemli temel taşı sayılan bir olgudur.’’ ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli