DOLAR 31,4240 0.18%
EURO 34,1290 0.25%
ALTIN 2.105,780,24
BITCOIN 20048483,77%
Şanlıurfa
10°

AZ BULUTLU

13:21

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Şanlıurfa’daki Projeler Tanıtıldı

Şanlıurfa’daki Projeler Tanıtıldı

ABONE OL
7 Ocak 2022 21:22
Urfa Haberleri Şanlıurfa’daki Projeler Tanıtıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Temaslar ve partisinin düzenlediği programlara katılmak üzere Şanlıurfa’ya gelen 62 ve 65. Hükümet Başbakan Yardımcısı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Şanlıurfa Valiliği’ni ziyaret etti.

Vali Abdullah Erin’in makamdaki ağırlamasının ardından toplantı salonuna geçen Kurtulmuş’a, Şanlıurfa Halilürrahman Balıklıgöl Platosunda yapılacak düzenlemeler ve turizm alan yönetimi konusunda bilgiler verildi.

Vali Abdullah Erin, Şanlıurfa Milletvekilleri İbrahim Halil Yıldız, Halil Özcan ve Zemzem Gülender Açanal, İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, AK Parti MKYK Üyesi Vildan Polat ve İlçe Belediye Başkanları ile başkan yardımcılarının katıldığı toplantıda, Halilürrahman Balıklıgöl Platosunda yapılması planlanan düzenlemeler hakkında teknik heyet tarafından bilgiler verildi.

Hazırlanan proje taslaklarını AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’a sunan Vali Abdullah Erin, akademisyenler ve alanında uzman ekiplerle hazırladıkları Balıklıgöl çevresinde yapılacak düzenlemelerle şehrin tarihi ve turistik cazibesinin artacağını belirterek, finansal desteğe ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Şanlıurfa’nın çok geniş bir alana yayılan tarihi ve turistik mekânlarının tek elden yönetilmesi için hazırlanan Şanlıurfa Turizm Alan Yönetimi kanun teklifini de hazırladıklarını ve yasalaşması için bakanlığa sunduklarını kaydeden Vali Erin, Göbeklitepe’den Balıklıgöl’e, Harran’dan Karahantepe’ye kadar çok geniş bir alanı kapsayan tarihi turistik alanların yönetiminin tek elde toplanmasının elzem olduğunu ifade etti.

Sunumu yapılan projeler hakkında notlar alan Kurtulmuş, Nevşehir’de oluşturulan Turizm Alan Yönetimi’ni kurmanın kendisine nasip olduğunu belirterek, Şanlıurfa için hazırlanan projelere destek için de ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

En az 10 karakter gerekli