DOLAR 33,1952 -0.11%
EURO 36,0226 -0.6%
ALTIN 2.548,96-1,98
BITCOIN 22166490,66%
Şanlıurfa
32°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

“ŞanlıurfaTarıma Dayalı Sanayide Zirve Yapmalı”

ABONE OL
15 Ocak 2018 16:40
Urfa Haberleri “ŞanlıurfaTarıma Dayalı Sanayide Zirve Yapmalı”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Evren Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Mustafa Arslan, Şanlıurfa’nın tarıma dayalı sanayide zirve yapması gerekir dedi

Evren Sanayi Kooperatif Başkanı Arslan,”Şanlıurfa her ne kadar tarım şehri olarak bilinse de sanayi şehri olarak bilinmesi de lazım. En azından tarıma dayalı sanayinin zirve yapması lazım. Hammaddesi sonuçta Şanlıurfa’dan çıkıyor. Pamuğun kilosunu 3 liradan satıyoruz, bu 3 liralık pamuktan adamlar bir tişört yapıp bize 200 liraya satacak. Organize sanayi bölgemizin de gelişmesini bekliyoruz. Un, nişasta ve tekstil gibi alanlarda Şanlıurfa’nın zirve yapması lazım. Bununla birlikte makine sanayi gelişirse daha mutlu olacağız” diye konuştu.

Bir şehrin gelişmesinin önemli merkezlerinden birinin Organize Sanayi Bölgeleri olduğunu belirten küçük sanayilerde yetişmiş elemanlara ihtiyaç olduğunu Evren sanayi, Organize sanayinin lokomotifidir. Çünkü organizelerin gelişebilmesi için, küçük sanayiye ihtiyaç var, yetişmiş insana ihtiyaç var. Organize sanayiye yetişmiş eleman lazım, Organize sanayi yetişmiş ustaları alır” dedi.

Şanlıurfa Evren Sanayi Sitesinin uluslararası bir yol güzergahında bulunması nedeniyle ulaşım konusunda sıkıntı yaşıyor. Yeni alanlara ihtiyacımız var. Ulaşımla ilgili, giriş çıkışlarımızda köprülü kavşaklar yapılması lazım. Bu durumu Ulaştırma bakanımıza da ilettik. Acilen giriş çıkışlarımızda köprülü kavşaklar yapılması gerekiyor. Devam eden Kuzeybatı çevre yolumuzun bir an önce tamamlanması lazım” şeklinde konuştu.

Evren sanayi sitesinde bilek gücüne dayalı iş yapıldığını ve  esnafın teknolojiyi kullanmamasından şikayet eden Arslan, “Sanayi sitemizde beyin gücü ile sermaye gücünü birleştiremiyoruz. Biz hep bakım onarıma yönelik çalışıyoruz. Gelişen teknolojiye ayak uydurmalıyız.  Servislerdeki teknolojiye bizim de geçmemiz lazım. Teknoloji getirmeden büyük servislerle rekabet edemeyiz” dedi

Gerek sanayi sitesi gerekse Organize sanayi alanlarının artması nedeniyle konut talebi de artıyor. Kooperatif başkanı Arslan, bu ihtiyaçlarını toplu konut idaresi başkanına ilettiklerini, 5 bin konut talebimiz var. Bunun için Alan çalışmalarımız var, bu konutların asgari ücretle çalışan kişilere yönelik olması için çalıştıklarını ifade etti

En az 10 karakter gerekli