DOLAR 32,1965 0.03%
EURO 34,9413 -0.16%
ALTIN 2.508,09-0,08
BITCOIN 22475521,97%
Şanlıurfa
29°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

savaş mağduru çocukları resmetti

savaş mağduru çocukları resmetti

ABONE OL
26 Kasım 2022 16:42
Urfa Haberleri savaş mağduru çocukları resmetti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa’da “Sanat Bizi Birleştirir” projesiyle bir araya gelen 9 farklı ülkeden ressamlar, mülteci çocukların dramlarını, püskürtme boya ile mukavva karton üzerine işledi.

İtalyan Stencil sanatçısı Federico Luvol, Suriye’de savaş mağduru çocukların ağlayan fotoğraflarını çektiğini, projeyle mülteci çocukların ağlayan değil de gülen yüzlerini göstererek dünyaya bir mesaj göndermek istediklerini söyledi.

Türkiye, İtalya, Almanya, Mısır, Pakistan, Suriye, Tunus, Ukrayna ve Moldovalı ressamlar, “Sanat Bizi Birleştirir” projesi çerçevesinde Şanlıurfa’da buluştu. Büyükşehir Belediyesi Sanat Sokağında bir araya gelen 25 ressam, püskürtme boya ile mukavva karton üzerine insan portreleri, geri dönüşüm malzemelerinden sanatsal figürler, kağıt rölyef ve tel kırma sanatından eserler yaptı. Dünyanın dört bir yanından bir araya gelen ressamlar, farklı kültürleri tanıma fırsatı budu.

Suriye’deki iç savaşın fotoğraflarını resmederek, püskürtme boya ile stencil sanatına dönüştüren İtalyan Ressam Federico Luvol, savaş mağduru çocukların dramına dikkat çekti. Çalışmalarıyla Dünyaya bir mesaj göndermek istediklerini belirten Luvol, bir araya geldikleri 9 farklı ülkeden arkadaşlarıyla ağlayan değil, gülen çocuk güzlerini karton üzerine işledi. İtalyan ressam, çocukların dünyaya umutla bakması gerektiğini, her zaman yüzlerinin gülmesi gerektiğini ifade ederek, savaşa karşı barışı savunduklarını ve dünyaya bir mesaj göndermeye çalıştıklarını söyledi.

En az 10 karakter gerekli