DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BITCOIN 2079578-3,85%
Şanlıurfa
20°

HAFİF YAĞMUR

13:10

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

ŞEHİDİN ADI “Z-KÜTÜPHANE’YE”

ABONE OL
6 Şubat 2018 16:42
Urfa Haberleri ŞEHİDİN ADI “Z-KÜTÜPHANE’YE”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şehit Polisin Adı Zenginleştirilmiş Kütüphanede Yaşatılacak

Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı kapsamında  kurulan zenginleştirilmiş kütüphaneye Şanlıurfa’da şehit olan polis memuru Mehmet Ünaldı’nın adı verildi.

Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında Hasanbeyli’de kurulan zenginleştirilmiş kütüphaneye (z-kütüphane), 2016 yılında Şanlıurfa’da şehit olan polis memuru Mehmet Ünaldı’nın adı verildi.

Osmaniye Emniyet Müdürlüğünce Hasanbeyli Gazi Mustafa Kemal Ortaokuluna kurulan ve şehit polis memuru Mehmet Ünaldı’nın adı verilen z-kütüphane törenle açıldı.

Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, törende yaptığı konuşmada, güvenlik hizmetlerinin, devletin vatandaşa sunduğu temel görevlerden olduğunu söyledi.

Polis-vatandaş işbirliğinin, güvenliğin sağlanması ve huzurlu bir toplum hayatı sürülmesi için olmazsa olmaz bir unsur olduğunu dile getiren Gökduman, “Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 81 ilimize kazandırılan ‘z’ tipi yani zenginleştirilmiş kütüphaneler. Bu kütüphanelerle öğrencilerin sosyal gelişimine katlı sağlanması, öğrenme ve araştırma becerilerinin gelişmesi, suç ortamlarından uzak durarak zamanlarını verimli geçirmeleri hedeflenmektedir.”

Gökduman Şanlıurfa’daki Bu güzel okulumuzda oluşturulan kütüphanemize aziz şehidimiz Mehmet Ünaldı’nın adını vererek şehidimizin adını yaşatmayı uygun gördük. Kütüphanemiz öğrencilerimize hayırlı olsun.” dedi.

Törene, Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, Belediye Başkanı Kadir Kara, Hasanbeyli Kaymakamı Vekili Cuma Kılınç, İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik ile şehit polis memurunun eşi Vildan ve kızı Zeynep Ünaldı da katıldı.

 

En az 10 karakter gerekli