DOLAR 28,9508 0.16%
EURO 31,4892 0.04%
ALTIN
BITCOIN 11992305,29%
Şanlıurfa
12°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

SES’ten ‘Cumhurbaşkanlığı Seçimi İlk Tur’ Değerlendirmesi

SES’ten ‘Cumhurbaşkanlığı Seçimi İlk Tur’ Değerlendirmesi

ABONE OL
16 Mayıs 2023 00:22
Urfa Haberleri SES’ten ‘Cumhurbaşkanlığı Seçimi İlk Tur’ Değerlendirmesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’de, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nin ikinci tura kalmasının kesinleşmesinin ardından bir sessizlik havası hüküm sürdü.

Sağlık profesyonelleri arasında seçimin ikinci tura kalmasının ilanından sonra ilk açıklama Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Merkez Konseyi tarafından gerçekleştirildi. SES seçim sonucuna yönelik, “Bir değişim isteği görülmüştür” değerlendirmesi yaparak,

SES, seçim öncesinde iktidarlar değişse de mücadeleden vazgeçmeyen ve umudu büyüten sendikadır demiştik.  Şimdi de seçimlerden önce durduğumuz yerdeyiz. İktidarlara yaslanmadan fiili ve meşru mücadele geleneğimizi devam ettireceğiz” açıklamasında bulundu. 

SES, 14 Mayıs Seçimleri’nin ardından resmi değerlendirme yapan ilk sağlık sendikası oldu.

SES açıklamasında; seçimlerden önce sağlık işkolunda; “SES, iktidarlar değişse de mücadeleden vazgeçmeyen ve umudu büyüten sendikadır demiştik. Şimdi de seçimlerden önce durduğumuz yerdeyiz. İktidarlara yaslanmadan fiili ve meşru mücadele geleneğimizi devam ettireceğiz. İşkolu emekçileri başta olmak üzere ücreti ile geçinenlerin yaşam standartlarının yoksulluk sınırı üzerine çıkması için mücadeleye devam edeceğiz. Emek ve demokrasi mücadelesinin ayrılmaz bir bütün olduğundan hareketle emeğin özgürleştiği demokratik bir ülke inşa etme mücadelemize daha sıkı sıkıya sarılacağız” cümlelerine yer verdi.  Açıklamada, “Kurulduğumuz günden beri iktidarda kim olursa olsun mücadeleden bir adım geri atmadan umudu yeşertmeye ve büyütmeye çalıştık. Bundan sonrada aynı kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. Umudu büyütmek ve paylaşmak dileğiyle üyelerimize, işkolu emekçilerine, emek ve demokrasi güçlerine yeni dönemde başarılar diliyoruz” cümleleri yer aldı. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

 

En az 10 karakter gerekli