DOLAR 32,6092 0.12%
EURO 35,0365 0.42%
ALTIN 2.430,100,30
BITCOIN 2093258-3,57%
Şanlıurfa
26°

KAPALI

13:07

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

”Sıcak yuva” genelgesi uzatıldı

”Sıcak yuva” genelgesi uzatıldı

ABONE OL
26 Mart 2024 14:56
Urfa Haberleri ”Sıcak yuva” genelgesi uzatıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kimsesizler için  ’Sıcak Yuva’ genelgesini uzattı.

Bakanlık, ülke genelinde kış şartlarının etkisini göstermesiyle birlikte sokakta yaşayan kimsesizlerin barınma ve temel ihtiyaçlarının karşılanması için Valiliklere, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlükleri ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na gönderdiği genelgeyi 15 Nisan 2024 tarihine kadar  uzattı.

Bakan Mahinur Özdemir Göktaş’ın imzasıyla kış aylarının başlangıcında gönderilen genelge kapsamında, vatandaşlara yardım ve gerekli hallerde psikososyal destek sağlanıyor.

Kış aylarında sokakta tek bir vatandaşın dahi kalmamasını teminen gerekli iş ve işlemlerin ivedilikle hayata geçirildiği genelge ile ilk olarak il ve ilçelerdeki evsiz, mekânsız ve kimsesiz kişilerin tespiti yapılıyor.

Bu kişiler öncelikli olarak il/ilçe sınırları içerisinde bulunan kamu kurumu misafirhanelerine yerleştiriliyor. Kamu kurumu misafirhanelerinin uygun olmadığı durumlarda  pansiyon, otel vb. yerlerde konaklamaları sağlanıyor veya bir mekân bu kişilerin kışı geçirebilmeleri için tahsis ediliyor.

Barınma ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra ilde ve ilçede konaklatılan vatandaşların temizlik sağlık, temel gıda, giyim ihtiyaçları da gideriliyor.

Kaynak: Ajans Bizim

En az 10 karakter gerekli