DOLAR 31,2292 0.08%
EURO 33,9364 0.21%
ALTIN 2.036,60-0,18
BITCOIN 19581615,86%
Şanlıurfa
14°

AÇIK

18:59

AKŞAM'A KALAN SÜRE

SÖZLEŞMESİ SEVİNCİ

ABONE OL
6 Nisan 2018 14:54
Urfa Haberleri SÖZLEŞMESİ SEVİNCİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Büyükşehirde Toplu İş Sözleşmesi Sevinci

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesi, Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında imzalanan protokol ile anlaşmaya varıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında yapılan görüşme neticesinde toplu iş sözleşmesine imzalar atıldı.

Akif İnan Konferans salonunda gerçekleşen törene; Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, ŞUSKİ Genel Müdürü Mehmet Hamdi Us, Hizmet İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, Hizmet-İş Şanlıurfa 1 No’lu Şube Başkanı Seydi Eyyüboğlu, Hizmet-İş Şanlıurfa 2 Nolu Şube Başkanı Bozan İzol, Büyükşehir Belediyesi yönetim kadrosu, işyeri sendika temsilcileri ile işçiler katıldı.

İmza töreninde konuşan Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, “İşveren olarak bizim oluşturduğumuz iş kollarında işçinin can güvenliği bizim için her şeyden daha çok önemlidir. İkincisi, işçilerimizin aldığı ücretler kendilerinin alın teri ve bizler bunun farkındayız. İnancımız gereği de alın teri kurumadan bu ücretlerin verilmesi gerektiğini biliyoruz. Belediye olarak çocuklarımızın daha iyi bir şehirde yaşayabilmesi için emeğimizle katkı sunuyoruz”dedi

Hizmet İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, “Belediyedeki taşeron işçilerin kamu işçisi olması için verdiği destekten dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’ye teşekkür ediyorum. Çiftçi, henüz kararname çıkmadan bize destek verdi.diye konuştu

yapılan konuşmaların  ardından toplu iş sözleşmesine imzalar atıldı.

En az 10 karakter gerekli