DOLAR 32,5161 0.04%
EURO 34,6035 -0.26%
ALTIN 2.445,59-2,14
BITCOIN 21386011,28%
Şanlıurfa
21°

AÇIK

19:56

AKŞAM'A KALAN SÜRE

STKlar:”Var Olsun Güçlü Ve Büyük Türkiye…”

ABONE OL
15 Ağustos 2018 17:46
Urfa Haberleri STKlar:”Var Olsun Güçlü Ve Büyük Türkiye…”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Şanlıurfa’da bir araya gelen bazı sivil toplum kuruluşları, Son zamanlarda ekonomimize karşı yapılan operasyonların,15 Temmuz işgal girişimi gibi bir taktiksel devamı olduğunu vurguladı.

sivil toplum kuruluşları açıklamasında,Son zamanlarda ekonomimize karşı yapılan operasyonların emperyalizmin Türkiye’ye dönük olarak geliştirdiği “grand stratejinin” daha önce terör örgütleri eliyle gerçekleştirdiği saldırıların, 15 Temmuz işgal girişimi gibi bir taktiksel devamı olduğunu biliyoruz.

Mesele, rahip Brunson değildir, batmakta olan bir stratejidir. Ülkemizde bazı kesimlerin yaşadığımız süreci hâlâ Brunson üzerinden okumaya çalışmaları ve hatta hukuku hiçe sayarcasına “ver Brunson’u, krizden kurtul” kolaycılığı, 15 Temmuz’da büyük bir yenilgiye uğrattığımız emperyal güçlerin yeniden mevzi kazanmasından başka bir şeye hizmet etmeyecektir.

Hepimiz biliyoruz ki Amerika aslında Rahip Brunsonu istemiyor Ne istiyor biliyor musunuz?

İranla ilişkilerimizi kesmemizi

S-400 alımını iptal etmemizi

Rusya ile kurduğumuz ilişkiyi kesmememizi

Suriye den tamamen çekilmemizi

Ortadoğu da oynamak istedikleri oyunu görmezden gelmemizi

Akdeniz de başlattığımız petrol arama çalışmalarını sonlandırmamızı

Terörle Mücadele programından vazgeçmemizi

Ve Tabi ki İsrail in soykırım yapmasına göz yummamızı istiyor

Yanı başımızda kurulması planlanan terör devletine göz yummamızı

Bu hakikati göremeyenlerin, geçen yüzyıl askeri ve siyasi darbelerle ülkemize yerleşen vesayetin dilinden kurtulamayanların, Amerikan hegemonyasının/emperyalizminin temel aygıtlarından biri olan ve “küresel rezerv para” olarak deklare edilen doları tek hakikat olarak görmeleri de kaçınılmazdır. Onun içindir ki, vesayet döneminde oluşan ezberle konuşanların milletimizin hilafına kurdukları cümleler bizim için felaket tellallığı mesabesindedir.

Bütün bunlardan hareketle, emperyalizmin yaşadığı krizin oluşturacağı muhtemel yıkıntılardan kurtulmanın ve son yıllarda bütün olumsuzluklara, bütün saldırılara rağmen adım adım hayata geçirdiğimiz güçlü ve büyük Türkiye idealinin tam anlamıyla tecellisinin sağlanmasının tek yolu, toplumsal dayanışmamızı koruyarak devlet ve millet birlikteliğini güçlendirmektir.

Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları olarak, küresel baronların ve onların ekonomik tetikçileri olarak gördüğümüz bazı uluslararası kuruluşların manipülatif saldırılarına karşı hükümetimizin oluşturduğu direniş hattına şimdiye kadar olduğu gibi bütün gücümüzle katkı verdiğimizi ilan ediyoruz.

Yaşasın bağımsızlık, yaşasın millî ekonomi, var olsun güçlü ve büyük Türkiye…

En az 10 karakter gerekli