DOLAR 31,0708 0.17%
EURO 33,6790 -0.05%
ALTIN 2.032,040,76
BITCOIN 15900721,59%
Şanlıurfa
13°

AÇIK

06:17

İMSAK'A KALAN SÜRE

Sultanoğlu’na bir tepki de Eğitim-İş’ten!

Sultanoğlu’na bir tepki de Eğitim-İş’ten!

ABONE OL
15 Ağustos 2023 16:52
Urfa Haberleri Sultanoğlu’na bir tepki de Eğitim-İş’ten!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2016 yılında Ensar Vakfı’nın yurdunda çocuklara cinsel istismar suçlarından hapis cezasına çarptırılan öğretmenle fotoğrafı bulunan Asım Sultanoğlu’nun Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanmasına bir tepki de Eğitim-İş Sendikası’ndan geldi.

Sendika Başkanı Kadem Özbay, İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaparak, atamayı kabul etmediklerini ve atama geri çekilene kadar da mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

Karaman’da 2016 yılında Ensar Vakfı’nın yurdunda çocuklara cinsel istismar suçlamasından
508 yıl hapis cezasına çarptırılan öğretmenle fotoğrafı bulunan Asım Sultanoğlu’nun, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanmasına tepkiler büyüyor. Sultanoğlu’nun atanmasına bir tepki de Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası’ndan (Eğitim-İş) geldi.

Eğitim-İş Sendikası Genel Başkanı Kadem Özbay’ın katılımyla Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanan sendika üyeleri, basın açıklaması yaptı.

Kadem Özbay, Sultanoğlu’nun atamasını kabul etmediklerini söyledi.

ÖZBAY: KARAMANLI
ÇOCUKLARI KORUYAMAYAN, ŞANLIURFALI ÇOCUKLARI KORUYABİLİR Mİ?

“Şanlıurfa’nın milli eğitimi, geçmişte sorumluluk alanındaki 45 çocuğa tecavüz edilen yurtlardan haberim yoktu diyerek kendini savunan ve  ‘haberi’ olmayan bir yöneticiye teslim
edilemez. Karamanlı çocukları koruyamayan, Şanlıurfalı çocukları koruyabilir mi?” diyen Özbay, şunları kaydetti:

“Olayın yaşandığı tarihlerde Karaman’da İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Asım
Sultanoğlu hangi başarısından dolayı ilimize atanmıştır ve soruyoruz Karaman’daki 45 çocuğa cinsel istismar uygulandığı zaman sorumluluk alanındaki
çocuklara sahip çıkamayan, Şanlıurfa’daki çocuklara nasıl sahip çıkacak? En önemli görevi okul güvenliğini ve çocukların güvenliğini sağlamak olan İl Milli
Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’nun Karaman’da bu görevi yerine getirmemesine
rağmen ödüllendirilerek, Şanlıurfa İl Milli Müdürlüğü’ne atanmasını sağlayan yetkili kişiler kimlerdir?  Karaman’lı çocukları koruyamayan, Şanlıurfalı çocukları koruyabilir mi?”


En az 10 karakter gerekli