DOLAR 32,5676 0.29%
EURO 34,6438 0.2%
ALTIN 2.490,960,19
BITCOIN 20872983,47%
Şanlıurfa
19°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:09

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Suriyeliler Zeytin Dalı Harekatı için Toplandı

ABONE OL
29 Ocak 2018 15:06
Urfa Haberleri Suriyeliler Zeytin Dalı Harekatı için Toplandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa’da toplanan Suriye Demokratlar Birliği üyeleri; Kürt, Arap, Sünni ve Şiilerin Türk Silahlı Kuvvetlerinin yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatına karşı ortak hareket etmeleri için birlik çağrısında bulundu.

Esad rejimine karşı olan Suriyeli muhalif gruplar, aynı çatıda mücadele etmek için Türkiye Arapları Yardımlaşma ve Kültür Derneği’nin ev sahipliğinde Şanlıurfa’da toplandı.

Bdüzenlenen toplantıya, aralarında üst düzey rütbeli eski askerlerle aşiret reislerinin bulunduğu 50 kadar muhalif grup temsilcisi katıldı.

Suriye Demokratlar Birliği üyeleri, Haseki bölgesinde bulunan Kürt, Arap, Sünni ve Şii kanat önderlerinin katıldığı toplantıda birlik çağrısı yapıldı. Muhalif grupların temsilcilerinin bir araya geldiği toplantında konuşan Muntasir El Halit, “Bu toplantımızın amacı, Haseki ilinde bulunan kanaat önderlerimizle birlikte, Kürtler, Arpalar, Süryaniler, Hıristiyanların birlikte yaşamanın bilincini oluşturmak, bu kardeşliğimizi pekiştirmektir. Farklı terör gruplarına biz karışıyız. Bu bölge ve bu topraklar hepimizin. Bu toplantı sadece Haseki kentiyle sınırlı değildir. Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatına bizlerde destek veriyoruz. Suriye sadece PYD’nin değildir.  Suriye’deki kardeşlik ruhunu yeniden tesis edeceğiz” dedi

En az 10 karakter gerekli