DOLAR 31,0058 -0.01%
EURO 33,5682 -0.04%
ALTIN 2.018,410,33
BITCOIN 1580233-1,62%
Şanlıurfa
10°

HAFİF YAĞMUR

06:21

İMSAK'A KALAN SÜRE

SURUÇ BELEDİYESİNDEN BİR İLK DAHA…

ABONE OL
18 Haziran 2019 16:09
Urfa Haberleri SURUÇ BELEDİYESİNDEN BİR İLK DAHA…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısının ilk birleşimi bugün gerçekleşti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Kaytan başkanlığında yapılan toplantı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Mecliste, açılış ve yoklamanın ardından gündeme alınan önergelere geçildi. Meclis üyeleri tarafından ilgili komisyona havale edilmek üzere sunulan önergelerde, birçok ilçenin sorunları yer aldı.

Meclis toplantısında Suruç Belediye Başkanlığından dört önemli önerge komisyona sunuldu. Suruç Belediye Eş Başkanı Hatice Çevik ve Suruç belediyesi meclis üyesi Sıtkı Dursun imzalı dört önergeden biri ilçe merkezinde bulunan ve sağlık açısından büyük tehlike yaratan çöp toplama merkezinin ilçe dışında hazine arazisi sınırları içine taşınma önergesi oldu.

İlçe merkezine bağlı Karaköyü sınırları içerisinde yer alan çöp aktarım istasyonu ile ilgili vatandaştan gelen şikâyetlere kayıtsız kalmayan Suruç belediyesi konuyu önerge vererek meclis toplantısına taşıdı.

Suruç Belediye Başkanlığının verdiği önergede Suruç İlçemizde evsel ve sanayii çöp atıklarının toplanıp, Suruç ilçe merkezindeki çöp aktarım istasyonunda toplandığı, söz konusu çöplerin insan sağlığı ve çevre temizliği açısından sağlık sorunlarına sebebiyet verdiği görülmektedir. Suruç merkezi Kara yolu üzerinde bulunan çöp toplama ve aktarma istasyonun etrafında yerleşim yerlerinin çok yakın olduğu ve bu nedenle çevrede bulunan vatandaşların şikâyetlerinin arttığı görülmüştür. İlçe Belediyesi olarak Suruç merkezinde bulunan söz konusu yerin ilçemizin dışında uygun bir yer tahsis edilerek çöp aktarma istasyonun ilçe merkezinden çıkartılmasını görüş ve önerilerinize sunarız. Büyükşehir Belediye Meclisimizde Çevre Koruma Daire başkanlığının konuya el atarak bu sorun ve sıkıntıların giderilmesini talep etmekteyiz. Şanlıurfa Suruç yolu üzerinde bulunan geçici konaklama merkezi olarak bulunan çadır kenttin kapatılması iş ve işlemlerin devam etmekte olup en kısa sürede boşaltılmaktadır. İlçe merkezinde yer alan çöp aktarım istasyonun çadır kent civarında hazineye ait olan bir yerde kurulması çevre temizliği ve insan sağlığı açısından faydalıolacaktır.

Söz konusu yer ile alakalı çalışma başlatılması ve bir an önce gündeme alınmasını talep etmekteyiz.denildi

En az 10 karakter gerekli