DOLAR 32,4979 -0.15%
EURO 34,9319 0.23%
ALTIN 2.436,290,56
BITCOIN 2063966-2,22%
Şanlıurfa
27°

KAPALI

20:01

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Süt: “Gerekirse Elimizi Taşın Altına Koyarız”

ABONE OL
7 Ağustos 2018 13:45
Urfa Haberleri Süt: “Gerekirse Elimizi Taşın Altına Koyarız”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfaspor Kulübü Başkanı Emin Yetim’in 4 Ağustos 2018 tarihinde yaptığı basın toplantısında, ‘391 bin lira alacağı için Kulübümüzü icraya verdi’ diye suçladığı İşadamı Kemal Süt, basına açıklama yaptı.

Şanlıurfaspor’u icraya verme gibi bir durumun söz konusu olmadığını, sadece 271 bin liralık alacağı için kulübe temlik gönderdiğini bildiren Süt, ”Kamuoyunun yakinen bildiği gibi Temlik dışında Şanlıurfaspor’dan alacağım olan 200 bin lirayı hibe etmiş ve yaklaşık 200 bin lira da tarafımdan harcamalar yapılmasına rağmen kulübe fatura edilmemiştir. Yine, bir çok deplasmanlara gidişlerde uçak gidiş-geliş, konaklama giderleri şahsımca karşılanmış kulübe fatura edilmemiştir. Bazı Deplasman maçlarında ise deplasmana giden yöneticilerle birlikte takımın tüm giderleri bizlerce karşılanmıştır’ dedi.

Temlik dışında takıma hibe ve katkının 400 liranın üzerinde olduğunu anlatan Kemal Süt, mevcut yönetimin geçen sezon deplasman giderlerini Kulüp kasasından karşıladığını anımsattı ve Emin Yetim’in kendisine yönelttiği diğer suçlamalarına ilişkin  şunları kaydetti:

Kongre öncesi Şanlıurfaspor kulüp başkanlığına aday olmak için çalışmalar yaptım bu çalışmalar esnasında ekonomik durum ile ilgili TFF’de görevli bazı dostlarımızla yaptırdığım görüşmeler neticesinde Kulüp Başkanı Emin Yetim’in Şanlıurfaspor’dan alacağına karşı Kongre öncesinde Federasyona temlik koydurduğu, Federasyon gelirlerinin Emin Yetim’in alacakları nedeni ile şirket veya kendi hesaplarına gideceği bilgilerini  edindim.  Emin Yetim’in Şanlıurfaspor’dan alacağına karşı kongre öncesi Şanlıurfaspor’un Federasyon gelirlerine neden Temlik Koyma gereği duyduğunun cevabını da kendisi kamuoyuna açıklamalıdır.

Kongre sürecinde Delege yapısının değiştirilmesi, mevcut yönetimin kendine yakın isimleri delege yaparak çoğunluğu almasından dolayı ben ve yönetim kurulunda görev alacak arkadaşlarım zaten senaryosu hazırlanmış kaybedilecek bir yarışta olmanın fayda getirmeyeceğini düşünerek adaylıktan vazgeçtik bunu da tüm kamuoyunun bilmesini isterim.

2016–2017 döneminde Şanlıurfaspor’a gelir olarak yaklaşık 37 milyon lira, 2017-2018 döneminde ise yaklaşık 18 milyon lira olmak üzere toplam 55 milyon lira Şanlıurfaspor’a gelir sağlanmıştır. Şanlıurfaspor’u biz bıraktığımızda borç toplamı 36 milyon 500 bin lira iken Geçen sezon  borç miktarı 32 milyon 500 liraya düşerken bu yıl ise borç miktarı 39 milyon 500 bin liraya yükselmiştir. İki sezonda 55 milyon liralık gelire göre borç miktarının artığı görülmüş ve kaynakların verimli kullanılamadığı ortadadır.

Emin Yetim, Şanlıurfaspor borç batağında diyor ancak bu yıl yaklaşık 1 milyon 650 bin lira civarında bonservis ödemesi taahhüdünün söz konusu olduğu, yine bir futbolcu geçen yıl kendi takımında 130 bin lira alırken Şanlıurfaspor’a 390 bin liraya imza attırılması da ayrıca üzerinde konuşulması gereken bir konudur.

Şanlıurfaspor yönetimi her sezonda mali durum başta olmak üzere takımın kötü gidişatını örtbas etmek için ilin mülki ve yerel idarecilerine karşı suni bir kamuoyu yaratarak başarısızlığını gizlemeyi adet haline getirmiştir.

Şanlıurfaspor Kulübü Başkanının 28.07.2018 tarihli basın açıklaması dikkat çekicidir. Yetim açıklamasında; “Delege yapısını da 10 bin delege sınırlamasını kaldırdık. Tüzükte yaptığımız değişiklikle 10 bin üye daha ekleyerek toplam 11 bin üyeyle sınırlandırdık… Ama maalesef şimdiye kadar kimse gelip delege kaydı yapmadı. Kombine biletlerimiz 15 gündür basıldı ve yine herhangi bir talep yok. Stat içindeki reklam panoları eski fiyatı 1 yıllık 15-20 bin arası.  Biz bir yıllık 5 bin TL’ye indirdik, yine talep yok.  Talebi bırakın defalarca ayaklarına kadar gitmemize rağmen bir buçuk ayda sattığımız 25-30 civarı bilet satılmış   siyasiler ve STK’lar dan şimdiye kadar herhangi olumlu bir destek alamadık. Alamadığımız gibi Telefonlarımıza bile cevap vermiyorlar.” Açıklaması ile toplumun tüm kesimlerinden destek bulamadığını” belirtmektedir.

Bunu üzülerek belirtmek isterim ki urfaspor yönetimi şanlıurfalıların güvenini kaybetmiş desteğini yitirmiştir.  Başkanın bu sözleri içler acısıdır istenmediklerinin itirafı gibidir.”şehrin en büyük markası şanlıurfaspora kimse gelip üye olmuyorsa, kimse kombine bileti almıyorsa, reklam vermiyorsa, siyasi ve sivil toplum örgütleri destek vermiyor ve telefonlarınıza cevap vermiyorsa şanlıurfa’da toplumun her kesiminden gelen bu olumsuzlukların nedenini şanlıurfaspor yönetimi başta olmak üzere, şanlıurfa valiliği, şanlıurfa büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyeleri ile ilgili kurum ve kuruluşlarca analiz edilmesi gerekmektedir.

Emin yetim ve yönetiminin çekilmesi durumunda elimizi taşın altına koyarız.

şanlıurfaspor kulübü başkanı emin yetim basın açıklamasında “varsa bir baba yiğit gelsin” sözü ile yönetime talip çıkan olursa görevi bırakacağını ima etmiştir. Bu şehirde analar ne babayiğitler doğurmuştur kimse bundan yana şüpheye dahi kapılmasın gerektiği zaman her urfaspor sevdalısı bir babayiğit olup takımına sahip çıkacağına olan inancım tamdır

 

En az 10 karakter gerekli