DOLAR 31,2292 0.08%
EURO 33,9364 0.21%
ALTIN 2.036,60-0,18
BITCOIN 19581615,86%
Şanlıurfa
14°

AÇIK

18:59

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Tabip odasından “aşı yok” diyen doktora dava açılmasına tepki

Tabip odasından “aşı yok” diyen doktora dava açılmasına tepki

ABONE OL
12 Aralık 2023 02:57
Urfa Haberleri Tabip odasından “aşı yok” diyen doktora dava açılmasına tepki
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa Tabip Odası, “aşı yok” diyen Şanlıurfa Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Hacı Yusuf Eryazgan hakkında dava açılmasına tepki gösterdi. Yapılan açıklamada, “Hukuksuz olan bu davanın acilen sonlandırılmasını talep ediyoruz” denildi.

Şanlıurfa Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Hacı Yusuf Eryazgan hakkında geçen yıl katıldığı bir televizyon programında 0-2 yaş aralığı çocuklara yapılan aşıların
tedarikinde sıkıntı yaşandığını dile getirmesi sonrası dava açılmıştı.

Eryazgan’ın 13 Aralık’ta hakim karşısına çıkacağı öğrenildi.

Şanlıurfa Tabip Odası’ndan duruşma öncesi yapılan açıklamada, “Hukuksuz olan bu davanın acilen sonlandırılmasını talep ediyoruz” denildi.

Odanın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Şanlıurfa Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Hacı Yusuf Eryazgan’ın aşı lojistik sorunlarıyla ilgili yaptığı açıklamaların, toplumun aşıya ulaşımındaki sorunları dile getirerek çözüm önerileri sunma amacını taşıdığını görmekteyiz. Buna rağmen hakkında haksız ve hukuksuz bir dava süreci başlatılmıştır.

Ülkemizin genelinde benzer durumları göz önüne alarak ifade etmek isteriz ki, sağlık hizmetlerinin tarafsız bir gözle değerlendirilmesi ve yönetimdeki eksikliklerin bildirilmesi, meslek örgütlerinin temel sorumlulukları arasındadır. Bu bağlamda, Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi’nin görevden alınması gibi örnekler, meslek örgütlerini susturmaya yönelik bir sürecin parçası olarak algılanabilir.

Şanlıurfa Tabip Odası olarak, ayrıca üyemizde olan Şanlıurfa Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Hacı Yusuf Eryazgan’ın yanında olduğumuzu belirtiyor ve hukuksuz olan bu davanın acilen sonlandırılmasını talep ediyoruz. Sağlık hizmetlerindeki sorunların çözümü için şeffaf ve etkili bir iletişim ortamının sağlanması, toplumun sağlığı için kritik öneme sahiptir.

Bu süreçte her türlü hukuksuzluğa karşı mücadelemizi sürdüreceğimizi kamuoyuna bildiririz”.

 

 

 


En az 10 karakter gerekli