DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,880,36
BITCOIN 22148181,58%
Şanlıurfa
19°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Tam Teşekküllü Hayvan Hastanesi Ve Rehabilitasyon Merkezi Hizmete Başladı
  • NŞanlıurfa Haber
  • Tam Teşekküllü Hayvan Hastanesi Ve Rehabilitasyon Merkezi Hizmete Başladı

Tam Teşekküllü Hayvan Hastanesi Ve Rehabilitasyon Merkezi Hizmete Başladı

ABONE OL
24 Nisan 2024 08:31
Urfa Haberleri Tam Teşekküllü Hayvan Hastanesi Ve Rehabilitasyon Merkezi Hizmete Başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu haberin içeriğini değiştirmeden, bozmadan özgünleştir,
Haber usta bir gazeteci tarafından yazılmış gibi tarafsız bir dil ile yazılsın.
Haberin içeriği ile alakasız düzenleme olmasın. Alakasız bilgi yer almasın.
Haberin içinde bir kişi açıklama yapıyor ise o açıklamaya müdahale etmeden yayınlansın. Kişiler açıklama yapmamış ise açıklama – beyanat kısmı yer almasın.
Haberin içinde Bakanımız, Başkanımız gibi ifadeler var ise yine haberin içinden anlayarak bahsi edilen kişinin ismi yada ünvanı yazılsın.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük ve tam teşekküllü hayvan hastanesi ve sokak hayvanları rehabilitasyon merkezi tamamlanarak hizmete başladı. Sokak hayvanlarına konforlu bir ortam sağlayacak merkez, Avrupa standartlarında

olacak şekilde tasarlandı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Haliliye ilçesine bağlı Bakımlı Mahallesinde 10 bin metrekarelik alanda yapımı tamamlanan Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi içerisinde barındırdığı tam donanımlı hayvan hastanesiyle can dostların hizmetine sunuldu.

Alanında uzman veterinerlerin görev yaptığı merkez, geniş barınakları ve yaşam alanları, modern ısıtma ve soğutma sistemleri ile donatıldı. Sokak hayvanlarına konforlu bir ortam sağlayacak merkez, Avrupa standartlarında modern bir rehabilitasyon merkezi olarak tasarlandı.

3 bloktan oluşan kapalı ve yarı açık alan halinde tasarlanan merkez içerisinde; hayvan ilk kabul ve bakım ünitesi, açık etkinlik alanı, karantina bölümü, yıkama bölmeleri, veteriner hekim odaları, ameliyathane, röntgen odası, kuru yem deposu, kedi ve köpek evi, mutfak ve personel odaları bulunuyor.

Cadde ve sokaklarda araç çarpması veya çeşitli kazalar nedeniyle yaralı, bitkin olan sokak hayvanları Büyükşehir Belediyesi hayvan ambulansı ile yerinden güvenli bir şekilde alınarak hayvan hastanesine getiriliyor. Burada veteriner hekimler tarafından tedavileri yapılan can dostlar hijyenik şartlar ve ortamlarda sağlığına kavuşuyor.,

Eklenme Tarihi: 17.04.2024 23:37En az 10 karakter gerekli