DOLAR 31,1011 0.18%
EURO 33,6928 0.17%
ALTIN 2.033,530,06
BITCOIN 16017880,72%
Şanlıurfa
10°

PARÇALI BULUTLU

13:22

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Tanal, Enerji kesintisine isyan eden çiftçi, borçlarını ödeyemez duruma geldi

Tanal, Enerji kesintisine isyan eden çiftçi, borçlarını ödeyemez duruma geldi

ABONE OL
3 Ağustos 2023 17:49
Urfa Haberleri Tanal, Enerji kesintisine isyan eden çiftçi, borçlarını ödeyemez duruma geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Şanlıurfa CHP Milletvekili Mahmut Tanal, elektrik kesintilerine isyan eden bir çiftçinin mesajını sosyal medya hesabından paylaştı.

 

Enerji kesintisine isyan eden çiftçi, borçlarını ödeyemez duruma geldiklerini belirtti.

 

Vekil Tanal, çiftçiden gelen mesajı sosyal medya hesabından, ‘’Şanlıurfa ilinden bana gelen mesajı aynen yayınlıyorum’’ başlığıyla paylaştı.

 

Viranşehir ilçesinde yaşayan bir çiftçinin gönderdiği mesajda şu ifadeler kullanıldı.

 

‘’Sayın vekilim Viranşehir den size yazıyorum Tedaş problemi için… elektrik enerji şirketi ürün sulamanın en kritik zamanında elektirik kesintisi yapmıştır.

Ektiğimiz tüm ürünler risk altında … üsülsüz elektrik faturaları üsülsüz cezalar şişirilmiş faturalar …bu usülsüz faturalar ve cezalara mahkeme yoluyla itiraz ettiğimizde sonuçlanmayan davalar elimize kalıyor bu gün mevcut durumda Tedaş total borcun 100 de 30 unu çek veya peşin para yoluyla talep etmekte geri kalan borç ise 12. Aya kadar ödeme imkanı sağlıyor ama o kadar yüksek fatura ve cezalar var ki üreticinin bu borcu ödeme imkanı yok … her şeye rağmen çiftçi olarak bizler indirim tarifeleri ödeme kolaylıkları sağlanırsa borcumuzu ödemek istiyoruz. İktidarın kötü yönetimi nedeniyle vatandaş borcunu ödeyemez durumda. Dedaşın alacağı garanti altında.Çünkü elektrik kesintisi uygulanan yerlerin hepsi tapulu,Dedaşın alacağını tahsil edememe gibi bir ihtimali yok.Mevsimsel sıcaklıklar nedeniyle telafisi imkansız zararlar sebebiyle ürünlerin kuruma ihtimali karşısında vatandaşı mağdur etmeyin.çiftçilerimiz stratejik tarımsal ürünler ekimi nedeniyle kamu hizmeti ifa etmektedirler.Siyasi iktidara iktidara sesleniyorum.Beşli çetenin istanbul havalimanın 1.2 milyar Euro’luk borcunu 20 yıllık ertelendiği halde çiftçilerin borcu neden ertelenmiyor. Devlet tüm iş ve işlemlerinden eşit davranmalıdır.

Üstünlerin hukuku uygulanması var. Beşli çeteye sunulan imkanları Şanlıurfalı çiftçilerimize bunun ne az düzeyde tanınmış olsa çiftçilerimiz mağdur olmaz.’’

 

En az 10 karakter gerekli