DOLAR 32,5460 0.01%
EURO 34,9561 0.31%
ALTIN 2.425,980,13
BITCOIN 2078224-3,21%
Şanlıurfa
29°

KAPALI

20:01

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Teknokente Ziyaret

ABONE OL
27 Temmuz 2018 16:35
Urfa Haberleri Teknokente Ziyaret
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, beraberinde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcısı, meclis üyeleri, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Peltek Şanlıurfa teknokenti ziyaret ettiler.

Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Kasım Yenigün tarafından karşılanan büyükşehir belediye başkanlığı heyeti, bir toplantıda bir araya geldi. Toplantı sonrası teknokentte yer alan firmalarla görüş alışverişinde bulunan Başkan Nihat Çiftçi sonrasında ise makine ve tarım makinaları araştırma geliştirme merkezini ziyaret ederek yapılan çalışma hakkında bilgiler aldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi; “Teknokentler şehirlerin doğru şekilde yönetilmesi, doğru fikirlerin üretilmesi, doğru ticaret ve üretim fikirlerinin uygulanması, kuruluş aşamasına gelmesi, işin veya ürünün piyasaya sürülmesine hazır hale getirilmesi anlamında çok önemlidir. Kasım hoca ve ekibi doğru bir mantık kurmuşlar.  Kurumsal yapıyı tamamlamışlar.  Artık bir fikri olan bu merkeze geldiğinde doğru bir şekilde fikrini kanalize edebilecek, fikirlerini projeye dönüştürebilecek, doğru işkolunda doğru projeyle piyasaya, üretime katkı sağlayabilecektir.  Bilişim alanında veya başka sektörlerde rahatlıkla piyasayı etkileyebilecektir. Fikirler buralarda gelişir, buradan markalaşmayı önemseyen kesimleri ve özel sektörü mutlaka Teknokent merkezimize gelmeleri ve fikir alışverişinde bulunmaları konusunda tavsiye ediyorum.” diye konuştu.

 

En az 10 karakter gerekli