DOLAR 32,5566 0.01%
EURO 34,8463 -0.08%
ALTIN 2.428,40-0,05
BITCOIN 2086288-4,07%
Şanlıurfa
26°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Temelli:”Oylarımıza sahip çıkacağız”

ABONE OL
18 Haziran 2018 02:19
Urfa Haberleri Temelli:”Oylarımıza sahip çıkacağız”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, 24 Haziran günü sandıklara sahip çıkacaklarını belirterek, “Oylarımıza sahip çıkacağız. Oylarımızın akıbetini takip edeceğiz” dedi.

Partisinin, Kocaeli’nin İzmit ilçesindeki 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda düzenlediği mitingde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, 24 Haziran’da demokratik siyasetin içinde sandığa, oylara ve geleceğe hep birlikte sahip çıkacaklarını söyledi.

Temelli, HDP olarak barajı aşacaklarını, 24 Haziran’da sandıktan HDP’nin, umudun, demokrasi ve barışın çıkacağını ifade ederek, “Emekçiler, kadınlar, gençler, Türkiye halkları, Süryaniler, Romanlar her türlü inanca sahip olanlar, Aleviler, mütedeyyinler omuz omuza vereceğiz ve bu barajı hep birlikte yıkacağız” diye konuştu.

Türkiye’de Kürt sorununun olduğunu ve bu sorunu kendilerinin çözeceğini ileri süren Temelli, şöyle konuştu: “Kürt sorununu çözerek aslında Türkiye’nin demokrasi sorununu çözeceğiz, emek sorununu çözeceğiz, yoksulluk sorununu çözeceğiz, kadın ve gençlik sorununu çözeceğiz. Bütün bu sorunların çözümü aslında bir aradadır. Onun için bir araya geliyoruz, tüm sorunlarımızı hep birlikte çözüyoruz. İşte, 24 Haziran o yüzden önemli bir başlangıçtır.”

Sezai Temelli, yeni anayasanın eşit yurttaşlık temelinde olacağını belirterek, “Bu anayasa çoğulcu, özgürlükçü laikliğe dayanacak ve ortak vatanımızda demokratik cumhuriyeti inşa edecek” dedi.

Bugüne kadar hep birlikte tüm teşkilatlarıyla 7 gün 24 saat çalıştıklarını dile getiren Temelli, “Şimdi son 7 gün kaldı. Bu 7 gün boyunca hepimiz müşahit olacağız ve 24 Haziran günü sandıklarımıza sahip çıkacağız. Oylarımıza sahip çıkacağız. Oylarımızın akıbetini takip edeceğiz” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli