DOLAR 30,9221 0.02%
EURO 33,4478 -0.05%
ALTIN 2.012,380,04
BITCOIN 16166150,75%
Şanlıurfa
12°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

TİGEM İÇİN ÇALIŞMA!

ABONE OL
6 Nisan 2018 15:07
Urfa Haberleri TİGEM İÇİN ÇALIŞMA!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KİT Komisyonu TİGEM İçin Şanlıurfa’da

Ceylanpınar Tarım İşletmesi Müdürlüğü (TİGEM) arazilerine yerleşen göçerlerin durumu, işletme hakkında bilgiler alınması ve işletme faaliyetlerinin değerlendirilmesi amacıyla Şanlıurfa’ya gelen Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu (KİT) başkan ve üyeleri, Şanlıurfa Valiliğine bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

KİT Komisyonu Başkanı Manisa Milletvekili Uğur Aydemir ile Milletvekilleri Halil Eldemir, Tahir Öztürk, Fahrettin Oğuz Tor, Abdullah Öztürk, Ahmet Tan, Mustafa Şahin, Mehmet Erdoğan, Mehmet Akyürek, Mehmet Ali Aslan, Halis Dalkılıç, Nevzat Ceylan, Zekeriya Birkan, Salih Çetinkaya ve Oktay Çanak’tan oluşan komisyon, Valilik toplantı salonunda Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ile bir araya geldi.

Komisyonun ziyaret amacının TİGEM arazilerinin etkili ve verimli kullanımına yönelik bir çözüm arayışı olduğunu belirten Vali Erin, “Biz de idare olarak, komisyonumuzun yapacağı incelemeler sonrası yapacağı tespitler ve çözüm önerilerini kamu idaresi olarak tatbik etmekten kesinlikle tereddüt etmeyeceğimizi ifade etmek istiyorum” dedi.

Kendilerine bağlı kurumları inceleyip, denetlediklerini belirten TBMM KİT Komisyonu Başkanı Uğur Aydemir ise, TİGEM bizim için çok önemli bir kuruluş. Türkiye için önemli bir kuruluş. 1 milyon 600 bin dekarı aşkın, yarısı sulanabilir arazisiyle gerek tohumculuk, gerekse damızlık hayvan yetiştirmesi bakımından Türkiye için çok önemli bir kurum haline geldi. Önemi de her geçen gün artıyor. Kurum neler yapıyor, ne ekiyor, ne biçiyor, damızlık yetiştirmesi ne durumda diye ve kurumun Şanlıurfa’da daha etkin olması ve kapasitesini daha nasıl artırabiliriz diye tespit etmek için buraya geldiklerini ifade etti

En az 10 karakter gerekli