DOLAR 31,5093 0.45%
EURO 34,2072 0.47%
ALTIN 2.111,100,50
BITCOIN 20506465,83%
Şanlıurfa
12°

AÇIK

16:31

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Tıp Fakültesi Mezunları

ABONE OL
24 Haziran 2019 17:10
Urfa Haberleri Tıp Fakültesi Mezunları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi 2018-2019 akademik yılı mezuniyet ve yemin töreni, Osmanbey Yerleşkesi Amfi Tiyatroda gerçekleştirildi.

Mezuniyet törenine, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, Haliliye Başkan Vekili Cengiz İzgördü, Sağlık Müdürü Doç.Dr. Emre Erkuş, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Deniz, Harran Tıp Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. M. Akif Altay, fakülte dekanları,  Şanlıurfa Tabip Odası Başkanı Uzm.Dr. Ömer Melik, üniversite öğretim elemanları, mezun durumda olan öğrenciler ve aileleri katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Konservatuar Şube Müdürlüğü saz sanatçıları tarafından müzik dinletisi ile başlayan törende, Tıp Fakültesi 19. dönem mezunları adına fakülte birincisi Dr. Leyla Kılıç konuşmasını yaptı. Ardından Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Deniz açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

106 genç hekimi mezun ederek meslek hayatına uğurlamanın gururunu hep birlikte yaşadıklarını belirten Dekan Deniz; “Sevgili Genç Hekimler; en az aileleriniz kadar bizler de heyecanlı, mutlu ve gururluyuz. Bundan sonraki yolunuzu sadece aklın, vicdanın ve bilimin ışığı aydınlatsın. Sizler, sadece kendiniz ve aileniz için değil, ülkeniz ve insanlık için de başarılı olmak zorundasınız. Unutmayın ki, dürüst, çalışkan ve üretken her insan, bir değerdir. Başarılarınızı duymak bizler için en büyük gurur ve memnuniyet kaynağı olacaktır. Yolunuz ve bahtınız açık olsun” diye konuştu.

Öğrenciler mezuniyet belgelerini almak üzere sahneye çıktılar. Fakülte sıralamasında dereceye giren öğrencilere başarı belgesi ve ödülleri, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik,Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Deniz ve katılımıclar tarafından verildi.

Üniversite Genel Sekreteri, fakülte dekanları, İl Sağlık Müdürü, Şanlıurfa Tabip Odası Başkanı, üniversite öğretim elemanları tarafından tüm öğrencilere mezuniyet belgeleri dağıtıldı ve fakülte birincisi Dr. Leyla Kılıç tarafından fakülte yaş kütüğüne plaket çakıldı.

Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. M. Akif Altay tarafından öğrencilere mezuniyet yemini ettirilmesinin ardından tören, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

En az 10 karakter gerekli