DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BITCOIN 21621431,61%
Şanlıurfa
19°

AZ BULUTLU

04:56

İMSAK'A KALAN SÜRE

Tugay Alanı Botanik Park Olacak (video)

ABONE OL
14 Ağustos 2018 15:55
Urfa Haberleri Tugay Alanı Botanik Park Olacak (video)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Tugayın taşınması konusundan devam eden yatırımlara kadar her türlü konuya değinen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi,”Yolumuza devam ediyoruz” dedi.

Açıklamasında Başkan Nihat Çiftçi, “Son bir haftadır dış güçlerin, bu toplumun belini bükmesi için ve milletin yakın bir tarihte seçmiş olduğu Başkanına mesaj vermek için ekonomimize müdahaleler var. Türkiye Cumhuriyeti büyük bir millet, bir çok badireyi atlamış ve bunun gibi nice sorunların üstesinden gelmiş bir toplumdur. Bizler perdenin arkasında dönen oyunları çok iyi bir şekilde görüyoruz” dedi.

Büyükşehir olarak tasarruf tedbirleri aldıklarını dile getiren Başkan Çiftçi, “Yerel yöneticiler olarak kendi kurumlarımızda kendi değerlerimizde, kendi kaynaklarımızla ve merkezi bütçede gelen payla ilgili olarak  Büyükşehir Belediyesi, ŞUSKİ Genel Müdürlüğümüz ve bizlere bağlı olan şirketlerimiz olarak 25 maddelik bir tedbir kararı aldık ve uyguluyoruz. Tedbirlerimiz de hizmetlerimiz noktasında hiçbir aksaklık yaşanmayacak.” diye konuştu.

“TUGAY ALANINI MİLLET BAHÇESİ ADI ALTINDA BÜYÜK BİR BOTANİK PARK ALANI OLACAK”

Tugay alanı için yetki aldıklarını belirten Başkan Nihat Çiftçi, “Şanlıurfa’mızın yıllardır gündeminde olan Tugay alanın Millet Bahçesi olması noktasında Meclisimiz Başkanlığımıza ve encümenlerimize yetki verdi. Sözleşmeyi Milli Savunma Bakanlığımız ile imzaladıktan sonra kamuoyuna daha detaylı bilgileri vereceğiz. Şanlıurfa’nın en büyük projesi olma noktasında hemen sonuç beklemek doğru değil, yeni bir Tugay planlanacak bu Tugay’ın yapımı gerçekleştirilecek ardından mevcut Tugay taşındıktan sonra Büyükşehir Belediyemiz tarafından alan yapılmaya başlanacak. Şanlıurfa için bir proje doğru ise elimizi taşın altına değil gövdemizi taşın altına koymaktan çekinmeyiz” şeklinde konuştu.

“JEOTERMAL ALANLARINI YENİ PROJELERLE YATIRIMCIYA SUNACAĞIZ”

Bir kalkınma projesinin de Jeotermal kaynaklarla ilgili olduğunu belirten Başkan Çiftçi, “Şanlıurfa’nın jeotermal bölgesi olan Kara Ali bölgemizin yeniden dizayn ederek yer altı sıcak su kaynağını doğru bir şekilde kullanabilmek için yeni bir proje geliştirdik. Bu karar ile Jeotermal alana yatırım yapmak isteyen vatandaşların da önü açılıyor” dedi.

“SAHİL ŞEHİRLERİ PLANLIYORUZ”

Şanlıurfa’da sahil şehri projesini yapmak için çalışmaların sürdüğüne dikkat çeken Başkan Nihat Çiftçi, “Şanlıurfa büyük bir şehir ve vatandaşlarımızda bir yazlık kültürü var.  Şanlıurfa’nın doğal güzelliklerinden olan Baraj gölü etrafında güzel bir planlama yeni sahil şehirleri planlıyoruz.  Çok önemle üzerinde durduğumuz bu projenin burada karşılanması için elimizden gelen tüm çabayı sergiliyoruz” dedi.

“GIDA OSB’Yİ KURDUK”

Bir diğer projenin Gıda OSB olduğunu belirten Başkan Nihat Çiftçi, “ Şanlıurfa’nın kendine has ürünlerini İsot, Buğday, Tereyağı, Fıstık, Pirinç ve Nar gibi ürünlerini büyük pazarlarda tüketici ile buluşturmak için Valiliğimiz ile birlikte Gıda OSB’yi kuruyoruz. Yer tahsislerimiz tamamlandı, Bakanlıktan izinlerimizi aldık buradaki esnafımızla bir araya geldik ve alanın alt yapısını görüştük” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli