DOLAR 31,0803 0.08%
EURO 33,7117 0.13%
ALTIN 2.032,040,76
BITCOIN 16070751,22%
Şanlıurfa
10°

PARÇALI BULUTLU

06:14

İMSAK'A KALAN SÜRE

UGC Mersin’den İletişim Fakültesine Ziyaret

UGC Mersin’den İletişim Fakültesine Ziyaret

ABONE OL
29 Ocak 2024 22:44
Urfa Haberleri UGC Mersin’den İletişim Fakültesine Ziyaret
1

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti (UGC) Mersin Şubesi yönetim kurulu üyeleri tarafından Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesine bir nezaket ziyareti gerçekleştirildi.

 

UGC Mersin Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Gültekin Hakan Koçman, Başkan Yardımcısı Ali Gültekin ve yönetim kurulu üyeleri Av. Bilgin Yeşilboğaz, Ali Yıldız ve Melike Irmak Bolcal‘ı, Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesinden Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Aslıhan Ardıç Çobaner ve Doç. Dr. Ahmet Taylan ile Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Recep Ünal karşıladı.

 

Ziyarette, Başkan Koçman, UGC Mersin Şubesi’nin nasıl ve ne amaçla kurulduğunu özetledi. UGC 2023 – 2026 Strateji Belgesi kapsamında üç ana hedef doğrultusunda çalıştıklarını aktardı. UGC’nin kurumsal kapasitesinin güçlendirilmesi, gazetecilerin ekonomik, mesleki ve sosyal açıdan güçlendirilmesi ve gazetecilik mesleğinin daha demokratik hale getirilmesini amaçladıklarını anlattı.

Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti UGC Mersin Şubesinin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

 

Gazetecilik bölüm başkanı olan Prof. Dr. Çobaner de, hem fakülte hem de bölüm olarak gazetecilik alanında yapılan çalışmalara her zaman destek vermek istediklerini belirtti.

 

UGC Mersin Şubesi’nin göstermekte olduğu çabaları takdirle karşıladıklarını ifade eden Prof. Dr. Çobaner, gazetecilik alanında mesleki anlamda yerel gazetelerin ve gazetecilerin geliştirilmesi için üzerlerine düşen her görevi almaya hazır olduklarını söyledi.

Doç. Dr. Ünal yerel basının ve gazetecilerin her alanda ciddi sorunlarla boğuştuğunu söyleyerek bu sorunların çözümüne yönelik her çabanın çok değerli olduğunu vurguladı ve kendilerinin de geçmişte olduğu gibi gelecekte de bu çabalara destek vereceklerini söyledi.

En az 10 karakter gerekli