DOLAR 31,2292 0.08%
EURO 33,9364 0.21%
ALTIN 2.036,60-0,18
BITCOIN 19581615,86%
Şanlıurfa
14°

AÇIK

18:59

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Ulaşım Zirvesi Başladı

ABONE OL
20 Kasım 2018 16:40
Urfa Haberleri Ulaşım Zirvesi Başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde başlayan 3 günlük UCLG-MEWA Mobilite Şanlıurfa Zirvesi, yerli ve yabancı birçok ulaşım uzmanı ve Ulaşım Profesörün katılım ile başladı.

Şanlıurfa’da ulaşım alanında emsal niteliğinde uygulamaları ile birçok ödüle layık görülen Büyükşehir Belediyesi, bu kez geniş kapsamlı bir Ulaşım Zirvesine ev sahipliği yapıyor.  Birçok ülkeden ulaşım alanında uzman 250 kişinin katılımı ile başlayan zirve açılış oturumları ile başladı.

Zirveye; AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Arap Kentler Teşkilatı Genel Sekreteri Ahmed al Subih, D8 Genel Sekreteri Dato Ku Jaafar Ku Shaari, UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, UCLG-MEWA Eş Başkanı Mohamed Saadie, , Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve birçok ülkenin ulaşımdan sorumlu bürokratları katıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi:“Tarihin sıfır noktasındasınız, peygamberlerin iz bıraktığı bir şehirdesiniz. İşte kırsaldan şehirlere göç alan bu kentleri trafik ve toplu taşıma açısından sistemize etmeninde sistemleri gerekiyor. Şanlıurfa misafirleri ile birlikte 2.5 Milyon nüfusa sahip, Ulaşım filomuz ve Daire Başkanımız ile birlikte ulaşımda günümüzün teknolojisinin tüm teknikleri ve akılı tüm sistemleri devreye koyarak yönetmeye çalışıyoruz. Artık Büyükşehirlerin en önemli yönetiminin ulaşım yönetimi ile olduğunun farkındayız”dedi

“Büyükşehir Belediyesi olarak çok önemli olan otobüs filomuzdan trambüs sistemine geçtik” diyen Başkan Nihat Çiftçi, “Tarihi bölgemizde başlattığımız 7.5 kilometrelik trambüs güzergahı ile testlerini sürdürüyoruz. Bunun ile birlikte 34 kilometrelik raylı sisteme geçmek için çalışmalara başladık. Projelerimiz ve ihale sürecimiz tamamlandı ve şimdi alt yapı çalışmalarını başlatıyoruz. Ulaşım kalitesi ne kadar yükselirse o şehirde yaşayan insanlarında yaşam kalitesi yükselir” diye konuştu.

UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman’da, “Ev sahipliğinden dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine ve Başkan Nihat Çiftçi’ye teşekkür ediyorum. 2 günlük zirvede ulaşım ile ilgili önemli kararları görüşüp paylaşacağız” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli