DOLAR 31,0708 0.17%
EURO 33,6790 -0.05%
ALTIN 2.032,040,76
BITCOIN 16126921,61%
Şanlıurfa
10°

PARÇALI BULUTLU

06:14

İMSAK'A KALAN SÜRE

Üniversite Hastanesinde simülasyon eğitimi

Üniversite Hastanesinde simülasyon eğitimi

ABONE OL
27 Ekim 2023 15:03
Urfa Haberleri Üniversite Hastanesinde simülasyon eğitimi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi’nde kardiyoloji kliniğinde “Simülasyonla İnvaziv Uygulama” konulu eğitim gerçekleştirildi. Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Recep Demirbağ, Girişimsel kardiyoloji işlemlerinde bilgi ve deneyim kazanmak için bu tür eğitimlerin önemli olduğunu söyledi.

Toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitime; Harran Üniversitesi Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Asistan hekimleri başta olmak üzere Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri, Stajer öğrenciler ve İntörn hekimler
katıldı.

Abdi İbrahim ilaç firması desteğiyle 2 gün süren eğitimlerde, Kardiyoloji anjiyo katater laboratuvarlarında gerçekleştirilen en basitten en ileri koroner düzeye kadar en son teknolojiyi kullanarak yapılan olan her türlü tanı ve tedavi uygulamaları simülasyonla gerçekleştirme imkanı sunuldu.

Eğitim sonrası açıklama yapan Harran Üniversitesi Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Recep Demirbağ şunları söyledi:

“Giderek artan girişimsel kardiyoloji işlemlerinde bilgi ve deneyim kazanmak için önceden planladığımız bu aktiviteyi
gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz. Simülasyonla invaziv uygulamalar eğitimi her yerde yapılması istenen ancak imkânlar ölçüsünde sınırlı sayıda kardiyoloji merkezlerinde yapılabilmektedir.

Girişimsel işlemlerde belirli bir deneyim kazanmak işlem başarısında
önemlidir. Simülasyon eğitimindeki girişimsel işlemlerdeki vaka çeşitliliği,
deneyimli uygulamacılar gözetiminde yapılması ve interaktif katılımla
gerçekleştirilmesi bu deneyimi kazandırması açısından önemli bir fırsat
sunmaktadır”

Prof. Dr. Recep Demirbağ, oldukça verimli geçen eğitim aktivitesine desteklerinde dolayı Abdi İbrahim Firmasına Kardiyoloji Anabilim
Dalı olarak çok teşekkür ederken, benzer aktiviteler yapmaya devam edeceklerini
sözlerine ekledi.

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İdris Kırhan, “Sağlık alanında yaptığımız hizmetlerimizin yanında eğitim çalışmalarına da önem veriyoruz. Bu kapsamda Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Recep Demirbağ hocamızın öncülüğünde “Simülasyonla İnvaziv Uygulama” konulu eğitim gerçekleştirildik.” dedi.

 


En az 10 karakter gerekli