DOLAR 31,1225 0.25%
EURO 33,7917 0.48%
ALTIN 2.030,14-0,10
BITCOIN 17073536,03%
Şanlıurfa

AÇIK

06:14

İMSAK'A KALAN SÜRE

Üniversiteli Kütüphane

ABONE OL
3 Mayıs 2018 16:53
Urfa Haberleri Üniversiteli Kütüphane
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Harran Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu, İki Köy Okuluna Kütüphane Kurdu

Harran Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu bünyesinde faaliyet gösteren Yabancı Dil Kulübü, Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü ile ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında, Suruç ilçesine bağlı Yukarı Oylum Köyü İlkokulu ve Dolaş Köyü İlk ve Ortaokulu’nda kütüphane kurdu.

Yabancı Diller Yüksekokulu müdiresi Dr. Öğr. Üyesi Nazmiye Gürel Cennetkuşu öncülüğünde, farklı şehirlerden toplanan kitaplar ve yardımlar neticesinde ismi geçen köy okulları, 2500’ü aşkın kitaba ve birçok okul gerecine kavuşturuldu.

Kütüphane açılışı için düzenlenen şenlikte, Yabancı Dil Kulübü’nün üyeleri ve Yabancı Diller Yüksekokulu çalışanları, okul çocuklarıyla etkinlikler yaptı ve onlara hediyeler verdi.Bir giyim firması ile yapılan anlaşma vasıtasıyla da 2657 adet yeni çocuk kıyafeti, bu iki köy okuluna ulaştırıldı.

Kulüp danışmanı Harran Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Nazmiye Gürel Cennetkuşu; “Öğrencilerimiz çok hayırlı bir işe vesile oldular. Onları yürekten kutluyorum. Öğrenci kulübü yönetim kurulu üyelerimizle birlikte bu süreçte projeye destek veren Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü öğretim üyeleri Prof. Dr. Yasemin Bayyurt ve Dr. Öğr. Üyesi Nur Yiğitoğlu’na, FLED 216 öğrencilerine, tüm üye öğrenciler ve yardımseverlere teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

En az 10 karakter gerekli