DOLAR 32,5699 0.09%
EURO 35,0135 0.48%
ALTIN 2.431,410,35
BITCOIN 2082407-4,10%
Şanlıurfa
26°

KAPALI

13:07

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Urfa’ya Bakanlık Verilmeli!

ABONE OL
2 Temmuz 2018 17:07
Urfa Haberleri Urfa’ya Bakanlık Verilmeli!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği  (ASKON) Şanlıurfa Şube Başkanı Orhan Şahin, önümüzdeki günlerde kurulacak olan kabine ile ilgili “Şanlıurfa barındırdığı potansiyel ve hükümete verdiği destekle bakanlığı hak ediyor, kabinede Urfa’ya bakanlık verilmeli” dedi.

Son 16 yılda tercihini iktidar partisinden yana kullanan Şanlıurfa, barındırdığı başlıca Tarım ve Turizm potansiyeli ile bakanlığı çoktan hak etmiş ve meclis sisteminin son Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa’ya verilmişti.

Tarım şehri Şanlıurfa’nın bunun yanında tarıma bağlı bir sanayi şehrine dönüşmesi gerektiğini, kişi başına milli gelirinin de Türkiye ortalamasının üzerine çıkması gerektiğini ifade eden ASKON Şube Başkanı Şahin, Şanlıurfa’nın kalkınma ve gelişmesine bütüncül bakılması gerektiğini söyledi. Kent gelişirken bazı alanlarda kayıplar yaşandığını, dünyanın her yerinde potansiyeli olan şehirlerin çok özel konumu bulunduğunu ifade eden Şahin, dış hatlarda Şanlıurfa’dan direkt uçuşların hala yapılamadığını da hatırlatarak, Turizm şehrinin Turistik tesislerdeki doluluk oranlarının arzulanan seviyelerin altında kaldığını, Şanlıurfa’da turistlerin kalış süresinin de ortalama bir gün olduğunu vurguladı.

Şahin,  “İktidar Partisine gerek yerel ve gerekse genel seçimlerde desteğini hiç esirgemeyen Şanlıurfa’mız 2002 yılından bu yana yüksek oy oranıyla iktidara büyük destek vermiştir. Ülke olarak hükümetimiz tarafından belirlenen 2023 hedeflerine topyekûn ulaşabilmemiz için illerimizin gelişme hızı fevkalade önem taşımaktadır.

İlimiz bu hedeflere ulaşmak için katkı sağlama potansiyeline sahip olup bu potansiyeli gerektiği gibi değerlendiremediğinden arzu edilen sosyal ve ekonomik gelişmeyi maalesef sağlayabilmiş değildir.

Şanlıurfa’nın cazibesinin arttırılması gerekmektedir. Hükümetimiz Şanlıurfa için bugüne kadar pozitif ayrımcılık yapmış hizmete susayan ilimiz son yıllarda gelen yatırımlarla atağa geçmiştir. Bu güçlü yatırımları ve birlikteliğimizi pekiştirmek, yarım kalan projelerin tamamlanması ve bu sayede ilimizin gelişmesinde olumlu neticelere ulaşmak adına Şanlıurfa’mızın bu dönemde de bir bakanı olmasını arzu etmekteyiz. İlimizin yeniden bir bakan kazanması ve makûs tarihinin değişmesi için Sayın Cumhurbaşkanımızdan yardım beklediğimizi kamuoyu nezdinde arz ve talep ederiz.” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli