DOLAR 31,0791 0.11%
EURO 33,6528 0.03%
ALTIN 2.033,710,07
BITCOIN 16081651,35%
Şanlıurfa
10°

PARÇALI BULUTLU

06:14

İMSAK'A KALAN SÜRE

Vaka Ve Ölüm Oranlarında Artışı

Vaka Ve Ölüm Oranlarında Artışı

Prof. Dr. İtil, Omicron varyantının sanıldığı kadar ‘önemsiz’ olmadığını da vurgulayarak şunları söyledi: “Bulaşıcılığı çok fazla olan Omicron varyantı daha az ‘ağır hastalık’ yapsa bile çok sayıda enfeksiyona yol açmış, özellikle aşısızlarda ve eksik aşılılarda hastane yatışları ve ölümler artmıştır. Hastanelerde poliklinik ve acillere başvurularda, yatan hasta ve yoğun bakım hastalarında belirgin artış vardır. Özellikle sağlık çalışanları arasında da Covid-19’a yakalanma oranı yükselmiştir. Dünya Sağlık Örgütü, son açıklamasında Omicron varyantının baskın varyant haline geldiğini, ülkelerin ellerindeki bütün silahlarla ki sadece aşı değil, insanları korumaları gerektiğini belirtmiştir. Ülkemizde zaten yetersiz olan önlemlerin askıya alınmasını Türk Toraks Derneği olarak doğru bulmadığımızı tüm kamuoyunun bilgisine sunarız. Hızla yayılan bu virüsün yeni varyantlar oluşturmaması için önlemleri gevşetmemek, aşılamaya hız vermek, toplumun yüzde 80’ini aşılamak, temaslı izlemini yapmak, hızlı antijen testlerini yaygın olarak kullanmak, izolasyon ve karantinayı ciddiye almak, iş yerlerinde, okullarda, toplu taşımada gerekli tüm önlemleri almak gereklidir.”

ABONE OL
5 Şubat 2022 15:46
Urfa Haberleri Vaka Ve Ölüm Oranlarında Artışı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Omicron Varyantının Vaka Ve Ölüm Oranlarında Artışı. Aşılar ile birlikte elimizin güçlenmesine rağmen vaka ve vefat sayılarının yüksek olduğuna dikkat çekiyor. Türk TORAKS Derneği Başkanı Prof. Dr. Oya İtil, “Türkiye’de günlük vaka sayıları yeni bir rekor kırıp 100 bini geçerken, Covid-19 nedeniyle her gün 200 ve daha fazla insanın yaşamı son buluyor.

Ülkemizde zaten yetersiz olan önlemlerin askıya alınmasını Türk Toraks Derneği olarak doğru bulmadığımızı tüm kamuoyunun bilgisine sunarız” dedi.

(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı) İnstagram Hesabımız

En az 10 karakter gerekli