DOLAR 31,1483 0.14%
EURO 33,8277 0.08%
ALTIN 2.037,880,30
BITCOIN 176627010,86%
Şanlıurfa

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

vekile soruşturma !

vekile soruşturma !

ABONE OL
15 Haziran 2022 20:15
Urfa Haberleri vekile soruşturma !
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polise yumruk atan DBP’li milletvekili Salihe Aydeniz hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Parlamenter Suçları Soruşturma Bürosu soruşturma açtı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu, 12 Haziran’da Kadıköy’de “Tecrit siyasetine karşı özgürlüğü savunmak için Gemlik’e yürüyoruz” adı altında yapılan eylemde polis memuru Hakan A.’ya yumruk attığı iddia edilen bir milletvekilinin kimliğinin tespitine yönelik çalışma yaptı.

Hakan A’ya yumruk atan kişinin DBP milletvekili Salihe Aydeniz olduğunun belirlenmesinin ardından savcılık, “görevli polis memuruna mukavemet” suçundan soruşturma başlattı.

Savcılık, Ceza Muhakemesi Kanunu’nda belirtilen “Seçimden önce veya sonra bir suç işlediği ileri sürülen milletvekili hakkında soruşturma ve kovuşturma yapma yetkisi, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ve bu yer ağır ceza mahkemesine aittir” hükmü uyarınca soruşturma dosyası hakkında yetkisizlik kararı verdi.

Başsavcılık, hazırlanan soruşturma dosyasını, gereği için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdi.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Parlamenter Suçları Soruşturma Bürosu DBP milletvekili Salihe Aydemir hakkında soruşturma başlattı.

En az 10 karakter gerekli