DOLAR 31,1519 0.15%
EURO 33,8443 0.12%
ALTIN 2.039,100,36
BITCOIN 176118110,61%
Şanlıurfa
10°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

“YA ÇIKIP KONUŞUN, YA DA GÖREVİNİZİ BIRAKIN”

“YA ÇIKIP KONUŞUN, YA DA GÖREVİNİZİ BIRAKIN”

ABONE OL
18 Kasım 2023 19:10
Urfa Haberleri “YA ÇIKIP KONUŞUN, YA DA GÖREVİNİZİ BIRAKIN”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ATA Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek’ten AYM Başkanı ve üyelerine çağrı:

ATA Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, Can Atalay kararına imza attıktan sonra ağır suçlamalarla karşı karşıya kalan AYM Başkanı ve üyelerine “Ya çıkıp konuşun, ya da görevinizi bırakın!” dedi.

Yargı düzenimizde AYM’nin Anayasal düzeni temsil ettiğine dikkat çeken ATA Parti Genel Başkanı Zeybek, AYM Başkanı ile üyelerine şöyle seslendi:

“PARTİ DEVLETİ DÜZENİNE GEÇİŞ ADIMLARI”

Can Atalay kararına imza atan AYM Başkanı ile üyelerine politikacılar tarafından ağır suçlamalar yapılması düşündürücüdür.

İki yüksek Yargı kurumu arasındaki yetki kavgası ise, Türkiye Cumhuriyeti’nin Hukuk Devleti olma değerleri üzerine büyük yaralar açmaktadır.

Anayasal düzen; Anayasa ve maddelerine uyma ile ayakta durur. Anayasal düzenimizi, İnsan Hak ve Özürlükleri koruma, yargıdaki yanlış kararları düzeltme görevi Anayasa Mahkemesi’nindir. Ancak, üzülerek görüyoruz ki; olmayacak tartışmalarla, kavgalarla, ağır suçlamalarla AYM yok sayılmış, Anayasal düzenden, ‘Parti devleti’ düzenine geçiş adımları atılmıştır.

“YA ÇIKIP KONUŞUN, YA DA GÖREVİNİZİ BIRAKIN”

Can Atalay kararına imza atan AYM Başkanı ile Üyelerine çok ağır karalamalar yapıldığı gibi, haklarında suç duyurusunda bulunulmasına tanık olmaktayız. Bozuk dilli birileri AYM’nin kapatılmasını, üyelerinin de Kandil’e gönderilmesini söyleyecek kadar ileri gidiyorlar.

Bütün bu ağır yakıştırmalar karşısında konuşması, haklarındaki söylemlere ulus adına yanıt vermesi gereken Anayasa Mahkemesi Başkanı ile üyelerinin; haftalardır olup bitenler yokmuş gibi davranmaları oldukça düşündürücüdür.

AYM’nin bu sessizliği de; Anayasal düzenimize, Hukuk Devleti anlayışımıza ayrı bir yara açmaktadır. AYM Başkanı Zühtü Arslan ile üyelerine sesleniyorum; Neden hala susuyorsunuz? Ya çıkıp konuşun, ya da görevlerinizi bırakın!

En az 10 karakter gerekli