DOLAR 32,1926 0.03%
EURO 34,9696 -0.1%
ALTIN 2.505,16-0,20
BITCOIN 22479772,25%
Şanlıurfa
29°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yandex, yapay zekâ uygulaması Neuro’yu tanıttı

Yandex, yapay zekâ uygulaması Neuro’yu tanıttı

ABONE OL
18 Nisan 2024 11:56
Urfa Haberleri Yandex, yapay zekâ uygulaması Neuro’yu tanıttı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yandex, arama motorunun güçlü yönlerini tescilli bir dil modeli olan YandexGPT 3 ile bütünleştiren bir araç olan Neuro’yu tanıttı.

Neuro, web üzerindeki ilgili kaynakları seçmek ve bunları analiz ederek kısa ve öz bir yanıt üretmek ve kaynaklarını sistematik olarak belirtmek üzere tasarlandı.

Bilgiyi gerçek zamanlı olarak sentezleme yeteneği, Yandex için önemli bir ilerlemeyi temsil ediyor ve kullanıcılarına gelişmiş araç sunuyor. Rus devi, Ekim 2023’te bir komuttan görüntüler ve animasyonlar üreten Yandex ART’ın tanıtımında görüldüğü üzere yapay zekâyı ürünlerine giderek daha fazla entegre ediyor.

Neuro, kullanıcıların bir yanıt bulmak için genellikle birkaç kaynağa başvurmak zorunda kaldığı geleneksel sorgulara yanıt veriyor. Yapay zekâ tarafından üretilen bir yanıt almak için Yandex arama motoruna veya Yandex mobil uygulamasına bir sorgu yazmak yeterli oluyor.

İnternet kullanıcıları, ek sorular sorabiliyor ya da açıklama talep edebiliyor; bu da Neuro’yu mümkün olduğunca doğru yanıtlar vermek üzere konuşmanın bağlamına uyum sağlayan interaktif bir araç haline getiriyor.

Neuro, halihazırda yalnızca Rusya’da bulunan kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor.

Search Generative Experience / Üretken Deneyim Araması (SGE) ile Google gibi, Yandex de Neuro ile üretken yapay zekâyı çevrimiçi aramaya entegre etmeyi amaçlıyor.

Yandex tarafından sağlanan bilgilere göre, iki sistem arasında çok az fark var. Her ikisi de kullanıcıların arama motorunda sordukları soruları yanıtlıyor ve daha fazla ayrıntı elde etmek için ek sorular sorulmasına izin veriyor.

Neuro, genellikle çeşitli kaynakların incelenmesini gerektiren karmaşık sorularla başa çıkabiliyor ve kullanıcılara pratik ve anlamlı yanıtlar sunabiliyor. Ayrıca kullanıcılar, aldıkları yanıtlara göre diyalog modunda Neuro’ya ek sorular da sorabiliyor.

Neuro’nun takın gelecekte Rusya dışındaki kullanıcılarından da hizmetine sunulması bekleniyor.

Kaynak: Ajans Bizim

En az 10 karakter gerekli