DOLAR 28,9935 -0.01%
EURO 31,2333 0%
ALTIN 1.860,98-0,28
BITCOIN 1218712-3,70%
Şanlıurfa
13°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yaşlanmayı Tetikleyen Faktörlere Dikkat !

Yaşlanmayı Tetikleyen Faktörlere Dikkat !

ABONE OL
1 Şubat 2023 18:06
Urfa Haberleri Yaşlanmayı Tetikleyen Faktörlere Dikkat !
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Plastik,Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahı Op.Dr.Celal Alioğlu konu hakkında önemli bilgiler verdi.

Yaşlanmayla beraber ciltteki elastikiyet kaybı cilt fazlalığına ve cilt altı dokularda sarkmaya sebep olur. Özellikle çene kenarında, boyunda ve yanaklardaki sarkmalar kişileri rahatsız edebilir. Bu durum kişinin yaşlı, yorgun ve üzgün gözükmesine yol açar. 

Germe ameliyatları ile aşağıya doğru yer değiştirmiş cilt altı dokular olması gereken yerlere alınır, cilt fazlalığı çıkarılır. Bu sayede rahatsızlık veren sarkmalar ve yüzün belirli bölgelerinde oluşan cilt toplanmaları düzeltilir. 

Yanakların aşağıya doğru yer değiştirmesi burun-dudak ve göz altı çizgilerinin belirginleşmesine neden olurken çene kenarındaki sarkmalar da yüzün doğal estetik görüntüsünü bozar.

Alın bölgesindeki çizgiler, kaşlardaki düşüklükler, boyun ve gıdı bölgesindeki sarkmalar kişilere rahatsızlık verebilir. Yaşlanmaya bağlı tüm bu deformiteler germe ameliyatları ile düzeltilir.

Ödem ameliyattan bir gün sonra başlar ve bir haftada maksimuma çıkar. Daha sonra bir ay içerisinde ödemlerin %80’i geçer. Nihai sonucun değerlendirilebilmesi için 6 ay beklemek gerekir. Rutin kontroller birinci hafta, birinci ay, üçüncü ay, altıncı ay ve birinci yıl olarak planlanır” dedi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

En az 10 karakter gerekli