DOLAR 31,0282 0.06%
EURO 33,7321 0.33%
ALTIN 2.020,120,11
BITCOIN 1601786-0,81%
Şanlıurfa
10°

HAFİF YAĞMUR

06:21

İMSAK'A KALAN SÜRE

YATIRIM DANIŞMANLARI

ABONE OL
7 Nisan 2018 17:04
Urfa Haberleri YATIRIM DANIŞMANLARI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yatırım Danışmanları,  Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanını Ziyaret Etti

Yatırım Danışmanları Platformu başkanı Abuzer AKBIYIK ve beraberindeki heyet, Mesleki Yeterlik Kurumu Başkanı Adem CEYLAN’ı makamında ziyaret etti.

Ankara’da Mesleki Yeterlik Kurumu’nda gerçekleşen ziyarete Yatırım Danışmanı Platformu Başkanı Abuzer AKBIYIK, Başkan Yardımcısı Nihat KAYA, Muhasip Üye Göksal GÜÇTEKİN, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa ÇALI ve Burak BÜLBÜL, Danışma Kurulu üyeleri Mustafa YÜCEEL ve Ziya AKBAŞ katıldı.

Yatırım Danışmanları Platformunun kuruluşu ve çalışmaları hakkında bilgi veren Platform Başkanı Abuzer AKBIYIK “Yatırım Teşvik ve Devlet Destekleri başvurusu ve uygulaması konusunda Yatırım Danışmanlığı hizmeti sunan meslektaşlarımızın herhangi bir mevzuatta tanımı yoktur. Bu bakımdan mesleğimizin standartlarının belirlenmesinin yararlı olacağına inanıyor ve kurumunuzdan bu konuda bir çalışma yapılmasını talep ediyoruz” dedi.

Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem CEYLAN, “ 5544 sayılı Kanun ile kurulan Mesleki Yeterlilik Kurumunun amacı; Avrupa Birliği ile uyumlu ulusal mesleki yeterlilik sistemini kurmak ve işletmektir. Kurumumuz bu kapsamda öncelikle meslek standartlarının hazırlanmasını sağlamakta, ulusal ve uluslararası meslek standartlarını temel alarak, teknik ve mesleki alanlarda ulusal yeterliliklerin esaslarını belirlemekte; denetim, ölçme ve değerlendirme, belgelendirme ve sertifikalandırmaya ilişkin kural ve faaliyetleri yürütmektedir. Kurumumuz tarafından bu güne kadar pek çok mesleğin standardı belirlendi.  Danışmanlık alanında ise Yönetim Danışmanı, KOBİ Danışmanı, Proje Yöneticisi gibi birçok alanda standardı geliştirilmiş olup, bazı mesleklerde belgelendirme faaliyetlerine başlanmıştır. İcra ettiğiniz mesleğin standartlarının belirlemek üzere sizlerle en kısa sürede çalışmaya başlayabiliriz. Biz herhangi bir meslekle ilgili standart çalışmasına, meslekle ilgili Bakanlık, Üniversite, Sendika, Birlik gibi kurumlar veya Vakıf, Dernek gibi sivil toplum kuruluşları ile protokol yaparak başlıyoruz. Meslek standardı belirlenirken; mesleğin tanımı, meslek ile ilgili mevzuat, çalışma ortamı ve koşulları, görevler, işlemler, başarı ölçütleri gibi konular belirlenmektedir. Bu konuları en iyi sizler bilirsiniz. Bu nedenle hukuki süreci tamamlayıp dernek kurup gelirseniz, derneğinizle protokol yapıp hemen çalışmalara başlayabiliriz. ” dedi.

Başkan Adem CEYLAN, standardının belirlenmesi için, en kısa sürede çalışmaya başlanması konusunda yardımcısına talimat verdi. Ziyaret sonunda Başkan Yardımcısının odasında toplantı yapıldı ve Mesleki Yeterlik Kurumu Başkan Yardımcısı Metin KAHRAMAN Meslek standardı oluşum süreci ile ilgili platform heyetine bilgi verdi.

En az 10 karakter gerekli