DOLAR 28,9208 0.08%
EURO 31,4850 -0.1%
ALTIN
BITCOIN 1121674-0,09%
Şanlıurfa
12°

PARÇALI BULUTLU

06:31

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yatırımcıya Destek Verilecek

Yatırımcıya Destek Verilecek

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından destek verilen süt ürünleri üretim tesisleri ile fıstık kavlama ve paketleme fabrikasında incelemelerde bulundu.

ABONE OL
28 Haziran 2022 12:47
Urfa Haberleri Yatırımcıya Destek Verilecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vali Ayhan, Şanlıurfa’da daha da arttırılması için yatırımcılara her türlü desteği vereceklerini söyledi.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından destek verilen süt ürünleri üretim tesisleri ile fıstık kavlama ve paketleme fabrikasında incelemelerde buludu.

Organize Sanayi Bölgesinde fabrikaları gezerek Süt ürünleri üretimi yapan bir tesise giderek çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Ayhan, tesisi gezerek benzer üretim alanlarının Şanlıurfa’da daha da arttırılması için yatırımcılara her türlü desteği vereceklerini söyledi.

Şanlıurfa’da üretilen değerlerin yine Şanlıurfa’da işlenerek ekonomiye katma değer olarak geri dönmesinin ilk öncelikleri olduğunu belirten Vali Ayhan, ardından fıstık kavlama ve paketleme fabrikasına geçerek, burada da üretim bandındaki çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.

Vali Ayhan, Şanlıurfa’nın kendi öz markalarının dünya pazarında yer bulmasının en büyük temennileri olduğunu sözlerine ekleyerek, “Devletimizin tüm sektörlerine yönelik desteklerinin en güzel örneklerinden birisi TKDK’nın tarımsal alt yapı güçlendirme konusunda sahaya aktardığı kaynaklardır. Biz bunları sıkı takip ediyoruz, hem üreticilerin hem bu konuda proje sunan arkadaşları motive etmek ve desteklemek içinde ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Bu yöndeki hassasiyetimiz süreç içerisinde devam edecektir” dedi.

En az 10 karakter gerekli