DOLAR 32,5700 0.13%
EURO 34,8260 0.34%
ALTIN 2.420,72-0,48
BITCOIN 21802563,34%
Şanlıurfa
25°

AZ BULUTLU

13:08

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Yaz Akşamları

ABONE OL
27 Ağustos 2018 13:51
Urfa Haberleri Yaz Akşamları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Yaz Akşamları Etkinlikleri’ 11 Nisan Şehir Parkı ve Türkiye’nin en büyük yeşil alan projelerinden biri olan GAP Vadisi 3. etapta vatandaşların yoğun katılımıyla devam ediyor.

Her hafta açık hava yaz sinemaları ve sıra gecesi konserleri düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, Eylül ayına kadar sürecek olan etkinlikler kapsamında 11 Nisan Şehir Parkı ve Türkiye’nin en büyük yeşil alan projelerinden ve Millet bahçesi olarak adlandırılan GAP Vadisi 3. etapta etkinliklerine devam ediyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, ” Şanlıurfa’ya yeşil alan olarak  nefes verebilecek ve şimdide görüldüğü gibi herkes ailesiyle birlikte Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın vizyonu olan ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın belirttiği gibi Millet Bahçesi’nde bir araya gelecek. Çocuklarımız bizim için çok değerli. Sizin evinizde huzur içerisinde akşamları seyir ortamında onlarla buluşmanız Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın en önemli yaklaşımıdır”ded

Geçtiğimiz günlerde 20. Zırhlı Tugay Komutanlığı’nın taşınması ve projelendirilmesi için alanın sorumluluğu Büyükşehir Belediyesine devredildiğini vurgulayan Başkan Nihat Çiftçi, “Sadece fiziki projelerle değil mesire alanları, vadi projeleri, kültür merkezleri, kavşakları, köprüleri, çevre yolları ve ulaşım projeleri ile değil Büyükşehir sizinle iç içe olmaya çalışıyor. Kültür, sanat ve müzik projeleri ile yoluna devam ediyor. Hızlı bir şekilde yol alıyoruz. Çalışmalarımızda alın teri ve yıllardır çalışan bir birikim vardır. Şanlıurfa’nın tasarruf edilmiş olan kaynakları vardır. Sizlerden aldığımız güçle projelerimize devam edeceğiz. Milli Savunma Bakanlığı ile anlaşmayı imzaladık ve yazışmalarımız tamamladık. Tugay alanı da Şanlıurfa’nın en büyük mesire alanı olarak yapacağız ve Şanlıurfalı kardeşlerimizin hizmetine vereceğiz. Çok hızlı bir şekilde hedeflemiş olduğumuz her şeyi yaptık” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Yaz Akşamları Etkinlikleri’ 16 Eylüle kadar devam edecek.

En az 10 karakter gerekli