DOLAR 31,1470 0.13%
EURO 33,8220 0.05%
ALTIN 2.031,880,00
BITCOIN 17766614,98%
Şanlıurfa
10°

AÇIK

06:14

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yerel Seçime Doğru

ABONE OL
28 Kasım 2018 16:10
Urfa Haberleri Yerel Seçime Doğru
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa’da yerel seçim hareketliliği devam ediyor. AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayını eski il başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’den yana kullandı.

Kentte büyük bir merakla beklenen Aday Zeynel Abidin Beyazgül olunca Muhalefet Partileri de çatı aday üzerinde yoğunlaştı.

AK Parti’nin kalesi konumunda Şanlıurfa, her seçim öncesi anket şirketlerinin bile tahmin edemeyeceği sonuçları doğurabiliyor.

Dengeler doğru hesaplanmadığında siyasi partiler açısından bedeller ağır oluyor.  24 Haziran genel seçimlerinde yanlış hesapların bedeli AK Parti açısından büyük oldu.

Kulislerden alınan bilgilere göre Muhalefet Partilerinin çatı adayı AK Parti 22. Dönem Şanlıurfa Milletvekili Sebahattin Cevheri olduğu düşünülüyor.

Şanlıurfa’da Muhalefet Partilerinin içerisinde en yüksek oy oranına sahip olan HDP’de 5 Aralık günü aday adayı başvuruları sona erdiğinde, HDP, SADDET ve CHP Partileri arasında dirsek temaslarının başlanacağı iddia ediliyor.

5 Aralık tarihinden sonra bir araya gelmesi beklenen Muhalefet Parti temsilcileri Sebahattin Cevheri ismi üzerinde uzlaşılacağı belirtiliyor. Zeynel Abidin Beyazgül ismi, Muhalefet Partilerini çatı adayı üzerinde uzlaşmaya ittiği görülüyor.

Geçtiğimiz günlerde Sebahattin Cevheri’nin Şanlıurfa için gerekirse hammal bile olurum sözleri kentte büyük heyecan yaratırken, çatı aday olunması durumunda 31 Mart gününün AK Parti açısından zorlu geçileceği düşünülüyor.

1 Nisan sabahı Şanlıurfa hangi Belediye Başkanı ile uyanır bilinmez ama, Şanlıurfa’da Sebahattin Cevheri ismi şimdiden, kentte siyasi havayı ısıttı…

En az 10 karakter gerekli