DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BITCOIN 2065697-3,58%
Şanlıurfa
20°

HAFİF YAĞMUR

13:10

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

‘YILDIZABAKAN’ KAZANDI

ABONE OL
16 Şubat 2018 15:42
Urfa Haberleri ‘YILDIZABAKAN’ KAZANDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haliliye Belediye Başkanlığı Koşusunu ‘Yıldızabakan’ İsimli At Kazandı

Haliliye Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl dördüncüsü düzenlenen safkan Arap atlarının koştuğu 4. Haliliye Belediye Başkanlığı Kupa Koşusunu Menderes Avşar idaresindeki Yıldızabakan isimli at kazandı.

Safkan Arap atlarının yarıştığı 4. Geleneksel Haliliye Belediye Başkanlığı Kupa Koşusu, Şanlıurfa Hipodromunda gerçekleştirildi. Koşuyu izlemeye Başkan Fevzi Demirkol, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Tevfik Koçer, meclis üyeleri ve davetliler ile belediye çalışanları geldi.

Kum pistte bin 300 metrede gerçekleşen ve günün üçüncü koşusu olan Haliliye Belediye Başkanlığı Kupa Koşusunu, Menderes Avşar’ın bindiği 10 numaralı Yıldızabakan kazanırken, yarışta Takıl Beri ikinci, Görgüncan üçüncü, Gökkurt isimli at ise dördüncü geldi.

Hipodromun protokol tribününde gerçekleştirilen ödül töreninde Demirkol, yarışı kazanan atın sahibi adına Ramazan Becene’ye kupasını taktim etti. Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, jokey Menderes Avşar’a, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Tevfik Koçer de, kazanan atın antrenörü adına Necmi Özkan’a plaket verdi

Arap atının tanıtımı ve yetiştiriciliğini teşvik etmek amacıyla Haliliye Belediye Başkanlığı Koşusunun Arap atı dalında yapıldığının altını fevzi Demirkol,” Şanlıurfa’da atçılık eskiden beri ön saflardadır. Biz, Haliliye Belediyesi olarak da bölgemizin öz malı olan safkan Arap atlarıyla ilgili bir koşu düzenledik. Hamdolsun bu yıl dördüncüsü gerçekleştirdik. destek olan Hipodrom Müdürü Mehmet Kazoğlu’na, hipodrom yetkililerine, atçılara, seyislere ve bu alanda çalışan herkese teşekkür ediyorum dedi

  1. Haliliye Belediye Başkanlığı Kupa Koşusununda, yarışı izlemeye gelen vatandaşlara kumanya ikram edildi.

En az 10 karakter gerekli