DOLAR 28,9516 0.1%
EURO 31,4708 -0.01%
ALTIN
BITCOIN 11978575,12%
Şanlıurfa
12°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yıldız’dan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı.

Yıldız’dan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı.

ABONE OL
19 Mayıs 2023 10:20
Urfa Haberleri Yıldız’dan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ak Parti MKYK üyesi ve eski Milletvekili İbrahim Halil Yıldız, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Yıldız, mesajında şu ifadelere yer verdi: Türk Milletinin bağımsızlık umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı tarih olan 19 Mayıs 1919’un 104. yıl dönümünü birlikte kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

19 Mayıs, aziz milletimizin yeniden dirilişinin, ayağa kalkışının; esarete, teslimiyete ve mandaya karşı bağımsızlık mücadelesini başlattığı gündür.

Milletimiz ve ülkemiz için, büyük bir geleceğe doğru atılan ilk adım olan 19 Mayıs’ın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından gençliğe armağan edilmiş olması da ayrı bir önem teşkil etmektedir. 19 Mayıs’ta başlayan süreç, Cumhuriyet’in ilanının ardından, çağını aşan bir vizyonla, geniş çerçeveli değişimler ve büyük reformlarla devam etmiştir. Büyük bir azimle, birlik ve dayanışma içinde gösterilen gayretler ve hayata geçirilen hamleler, Türkiye Cumhuriyeti’nin her alanda gelişmesinin önünü açmıştır.

Sevgili Gençler; Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği, bağımsızlık şuuruyla yetişen sizlere emanettir. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye idealini yaşatacak olan en büyük güvencemiz sizlersiniz. Bu nedenle sizlerin çağın gerekleri doğrultusunda nitelikli bir eğitim alarak en iyi şekilde yetişmeniz, devlet ve millet olarak en önemli gayemizdir.

Gençlerimizi, milletimizin en büyük zenginliği olarak kabul ediyor, onlara milletçe güveniyoruz. Sizler bu milletin gücü, asırlar boyunca nice şehitler vererek kurduğumuz ülkemizin yarınlarısınız. Müreffeh bir Türkiye idealini yaşatarak onu geleceğe taşıyacak en büyük zenginliğimizsiniz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Samsun’da başlattığı kurtuluş mücadelesiyle bizlere bu toprakları vatan kılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Milli Mücadele’mizin tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyor; necip milletimizin ve siz değerli gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”dedi

En az 10 karakter gerekli