DOLAR 32,5903 0.1%
EURO 34,9954 0.44%
ALTIN 2.419,03-0,16
BITCOIN 2096862-3,39%
Şanlıurfa
26°

KAPALI

13:07

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Yıldız’dan Berat Kandili Mesajı.

Yıldız’dan Berat Kandili Mesajı.

ABONE OL
24 Şubat 2024 18:11
Urfa Haberleri Yıldız’dan Berat Kandili Mesajı.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ak Parti eski Milletvekili MKYK üyesi İbrahim Halil Yıldız, Berat Kandili dolayısıyla bir mesajı yayımladı.

İbrahim Halil Yıldız, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Sevgi ve kardeşlik bağlarının pekiştirildiği, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en yüksek seviyeye ulaştığı, içerisinde bolca feyz ve bereketi barındıran Berat Kandil’ine erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Berat Kandili, Yüce Rabbimiz nezdinde beratımıza vesile olduğu, Rabbimizin affediciliğine ve bağışlayıcılığına sığınmayı öğrettiği gibi, kendimize, ailemize, milletimize ve tüm insanlığa karşı affedici, onarıcı ve bağışlayıcı olmayı öğretir. Berat, kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür.

Bu geceyi, yapacağımız duaların Cenab-ı Mevla’ya arz edileceği ve onun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanılacağı, umut, huzur ve müjde gecesi olarak bir fırsat bilelim.

Yine bu mübarek gün ve geceler hürmetine aramızdaki çekişmeleri, kin ve kırgınlıkları kaldırarak, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalıyız. Kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlâki meziyetlerimizin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Şanlıurfalı hemşerilerimin, aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Berat Kandil’ini en samimi duygularımla tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini, huzurlu bir hayata vesile olmasını temenni ediyorum.”dedi

En az 10 karakter gerekli