DOLAR 32,5097 0.18%
EURO 34,8782 0.41%
ALTIN 2.484,860,93
BITCOIN 1983605-4,71%
Şanlıurfa
22°

AÇIK

13:09

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Yılmaztekin: Tedbirler refah amaçlıdır

ABONE OL
18 Ocak 2018 14:50
Urfa Haberleri Yılmaztekin: Tedbirler refah amaçlıdır
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin, alınan güvenlik tedbirlerinin refah seviyesini artırmak için olduğunu söyledi.

Yılmaztekin, yaptığı açııklamada “hükümetin terörle mücadeleyi sadece güvenlik tedbirleri olarak görmüyoruz, halkımızın refahını daha da artırmak, bölgesel kalkınma farklarını ortadan kaldırmak için de yoğun çaba harcadık” dedi.

 

Yılmaztekin, 2023 hedeflerine doğru ilerlediklerini belirterek, Türkiye ekonomisinin iyi yolda olduğunu söyledi. İhracatta artışların olduğunu belirten Yılmaztekin, “2023 hedeflerimizden hiçbir sapma olmadan yolumuza devam ediyoruz. Geçen yıl gerçekleşen 157 milyar dolarlık ihracatımız da bu hedeflere ulaşmanın sürpriz olmayacağını gösteriyor” diye konuştu.

 

Milli gelirin 3, ihracatın 4 kat arttığını belirten Yılmaztekin, Türkiye’nin dünyanın 17. büyük ekonomisi haline geldiğini söyledi. Hükümetlerinin toplumun her kesimine desteğini sürdürdüğünü, son olarak ilk defa işe başlayan esnafların toplam 75 bin liraya kadar olan kazançlarını belirten Yılmaztekin, “İşe yeni başlayan esnaflarımız 3 dönem boyunca vergiden muaf tutuldu. Kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında faaliyet gösteren zanaatkarlara da faizsiz kredi desteği sağlandı” dedi.

 

Yılmaztekin, sınırlarımızda yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen Türkiye’yi dimdik ayakta tutan liderin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu belirterek, “Cumhurbaşkanımızla gurur duyuyoruz. Hiç kimsenin endişesi olmasın ki adı ne olursa olsun tüm terör örgütleri Allah’ın izniyle bu topraklarda tutunamayacaklardır.  Çünkü, bu topraklar şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış topraklardır. Karşımızdaki tehdit kimden gelirse gelsin kanımızın son damlasına kadar ülkemizi savunacağız. Bağımsızlığımıza ve istiklalimize kasteden hiçbir oluşuma asla ve asla fırsat vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli