DOLAR 32,5077 0.01%
EURO 34,5745 -0.36%
ALTIN 2.438,25-2,43
BITCOIN 21382771,26%
Şanlıurfa
21°

AÇIK

16:54

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

YÖRESEL KIYAFETE İLGİ AZALMIYOR

ABONE OL
11 Ocak 2018 14:37
Urfa Haberleri YÖRESEL KIYAFETE İLGİ AZALMIYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa’nın yöresel kıyafetleri tekstil ve hazır giyime karşı umursamadan her geçen gün ilgi görüyor. Yöresel kıyafet satan İbrahim Halil Coşkun ve Ahmet Hüseyin yöresel kıyafetlere karşı ilginin hiçbir zaman kaybedilmediğini söyledi.

Şanlıurfa’nın yöresel kıyafetleri ve pahalı ipek kumaşları ile hazırlanan kaftan, entari, zübun, ve şemame olarak adların yöresel kıyafetlere karşı ilgi hiçbir zaman kaybolmuyor.

Şanlıurfa’da yöresel kıyafet satan İbrahim Halil Coşkun ve Ahmet Hüseyin yöresel kıyafetlere her geçen gün ilginin arttığını belirterek, hazır giyimin yöresel kıyafetle yarışamayacağını söyledi.

Yıllardır yöresel kıyafet sattığını belirten İbrahim Halil Coşkun, bölgenin yöresel kıyafete ilginin fazla olduğunu belirterek, var olan kültürün hiçbir zaman kaybolmayacağını kaydetti.

Yöreden yöreye farklı yöresel kıyafet sattıklarını belirten İbrahim Halil Coşkun, kumaşlara göre fiyatların değiştiğini ifade etti.

Yöresel kıyafet satan Ahmet Hüseyin ise, kobani olaylarından önce dışardan gelen turist kafilesinin sayesinde yöresel kıyafetlere ilginin çok olduğunu ancak bölgede yaşanan olaylardan dolayı iş yapamadıklarını belirtti.

 

En az 10 karakter gerekli