DOLAR 32,5145 -0.11%
EURO 34,7951 -0.22%
ALTIN 2.418,89-0,45
BITCOIN 21675060,70%
Şanlıurfa
28°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

YRP’li Gülpınar: ‘Torpili rafa kaldıracağız’

YRP’li Gülpınar: ‘Torpili rafa kaldıracağız’

ABONE OL
3 Nisan 2024 02:56
Urfa Haberleri YRP’li Gülpınar: ‘Torpili rafa kaldıracağız’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Resmi olmayan sonuçlara göre Yeniden Refah Partisi’nden (YRP) Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen adayı Kasım Gülpınar, “Torpil kavramını rafa kaldıracağız. Usulsüz ve yanlış iş yapanın gözünün yaşına bakmayacağız.” dedi.

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde yarışı önde tamamlayan Kasım Gülpınar, kent merkezindeki seçim koordinasyon merkezinde tebrikleri kabul etti. Programa resmi olmayan sonuçlara göre Karaköprü’de belediye başkanı seçilen Nihat Çiftçi ile YRP’nin Haliliye Belediye Başkan adayı Vedat Doğar, Eyyübiye Belediye Başkan adayı Mehmet Ekinci, partililer, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Burada açıklamalarda bulunan Gülpınar, şöyle konuştu:

“En başından beri söyledik bize oy veren, vermeyen hesabı yapmadan herkesin belediye başkanı olacağız. Herkese eşit mesafede davranacağız. Birinci düsturumuz bir kere bu olacak. Adaletli olarak yönetmek için bütün gayretimizi göstereceğiz. Birinci düstur adalet olacak. Herhangi bir iş ve işlemde bunu isterseniz bir hizmet olarak değerlendirin isterseniz bir işe alım istihdam olarak değerlendirin burada tamamen adaleti sağlayacağız.

Bizim Urfa’ya yapacağımız belki en büyük iyilik 5 sene boyunca torpili rafa kaldıracağız. Bizim yanımızda, bizim nezdimiz de ve bizim sözlüğümüzde torpil diye bir kavram olmayacak. Onun için bizi sevenlerden, yakınlarımızdan, dostlarımızdan, kardeşimizden ahbabımızdan özelikle rica ediyorum beni 5 sene bunlarla meşgul etmeyin. Ben hizmet için buraya geldim,kadrolarımızla beraber, değerli arkadaşlarımızla, değerli belediye başkanlarımızla, teşkilatımızla biz buraya hizmet için geldik. Öncelikle 5 sene Urfa’yı imar etmemiz lazım. Lütfen bu işlerle beni meşgul etmeyin. Adaletli bir şekilde, adaletli bir şekilde muamele yapacağımıza herkes müsterih olsun. Bu konuda herkesin vicdanı rahat olsun.”

Gülpınar, bilgisine ve birikimine güvenilen kişilerin kadrolara alınacağını ve herhangi bir usulsüzlük durumunda yolsuzluk ihbar hattının kurulacağını ifade ederek şunları kaydetti:

“Birinci düstur adalet. İkinci olarak ortak akılla yöneteceğiz. Bilen herkese danışacağız. İşin uzmanlarına danışacağız, kendi başımıza yaptık da oldu kararı almayacağız. Meşveret bu kavramı da gündeme getireceğiz. Ve liyakat… Kadrolarımızı liyakat üzere kuracağız. Elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz. Özelikle bürokrat kadrolarımızı oluştururken, torpil kavramını rafa kaldıracağız. Bilgisine birikimine ve donanımına güvendiğimiz bize yakın olabilir, uzak olabilir problem değil bilgisiyle ilgili bir şikayet varsa, iş ve işlemleri ile ilgili sıkıntı varsa zaten bununla ilgili yolsuzluk ihbar hattı kuracağımız, usulsüzlük ihbar hattı kuracağımızı söylemiştik. Buraya bütün duyumlarınızı ve ihbarlarınızı yapabilirsiniz. Emin olun ki en yakınım dahi olsa canımdan yakın dahi olsa usulsüz ve yanlış iş yapanın gözünün yaşına bakmayacağız. “

Kaynak: Ajans Bizim

En az 10 karakter gerekli